Больові відчуття в горлі можуть виникати з низки причин: починаючи від легких вірусних захворювань і закінчуючи алергією, бактеріальними інфекціями або, наприклад, механічним подразненням слизових.
І, якщо дискомфорт не проходить протягом декількох днів і не полегшується базовим лікуванням (льодяники від болю в горлі, ополіскування і так далі), необхідна консультація лора і ретельний огляд фахівця. Щоб зробити відвідування лікаря максимально ефективним, важливо самому підготуватися до процедури. Ми зібрали кілька питань, які варто поставити отоларингологу – вони допоможуть краще зрозуміти причину та характер хвороби, знизити рівень стресу та налаштуватися на ефективне лікування.
Що викликало у моєму випадку біль у горлі?
Це перше і найголовніше питання, яке дозволяє визначити походження дискомфорту. Якщо це, наприклад, вірусна інфекція або механічне подразнення слизових, лікар може вже при першій консультації назвати причину.
Однак в інших ситуаціях, наприклад, при бактеріальній інфекції або рефлюксі, діагноз буде можливим до його підтвердження або спростування через додаткові методи діагностики:
- Для підтвердження бактеріальної інфекції необхідно здати аналіз крові та дочекатися результатів.
- Гастроезофігеальний рефлюкс, здатний викликати біль та дискомфорт, а також першіння в горлі, підтверджується на огляді у гастроентеролога під час проведення гастроскопії.
Яке лікування буде найефективнішим?
Як правило, для низки вірусних захворювань, що супроводжуються болем у горлі, виділяють кілька методів та підходів до лікування. Головним є боротьба із симптомами, а також комплексне відновлення організму, спокій, рясне питво, дотримання теплового режиму для горла.
І лікар підбирає найефективніший підхід кожного конкретного пацієнта. У жодному разі не варто займатися самолікуванням. Особливо самому собі призначати антибіотики – вони потрібні лише після повноцінного підтвердження бактеріальної інфекції.
Обговоріть лікування болю у горлі разом із лікарем, уточніть тривалість курсу лікування, можливі аналоги вказаних препаратів тощо.
Як уникнути ускладнень та повернення хвороби?
Ще одне важливе питання, що дозволяє запобігти появі неприємних симптомів у найближчому майбутньому. Або знизити ризик ускладнень. Так, наприклад, ангіна або ряд бактеріальних інфекцій можуть спровокувати проблеми в роботі серця, нирок, що впливають у тому числі на суглоби.