Вт. Июл 2nd, 2024

Перш за все, слід зважати на ступінь обмеження рухомості. Слід розрізняти крісла-каталки та повноцінні інвалідні візки, оскільки нерідко ці види можна переплутати при виборі. Перший вид слугує для переміщення хворого зі значними порушеннями мобільності, цим займаються асистенти. У другому випадку у користувача наявні рухові функції.

Інвалідна коляска являє собою пристрій, який може рухатися як за допомогою помічника, так і самим користувачем за допомогою фізичних зусиль або електроприводу. Більшість моделей сьогодні оснащені комбінованим керуванням.

Інвалідні візки й умови використання: що враховувати при виборі?

Вибираючи візок, слід визначитися, в яких умовах він експлуатуватиметься: у приміщенні або на вулиці. Для переміщення в межах будинку підійдуть варіанти на монолітних колесах, для вулиці – краще обрати модель на пневматичних шинах, що підкачуються.

Візки з електроприводом зручні у будь-якому випадку, але особливо необхідні, якщо регулярно долаються значні відстані. Літнім людям такий прилад може допомогти в усіх аспектах повсякденного життя. Відвідування магазинів, пошти, закладів надання певних послуг — у всіх цих ситуаціях більше не доведеться покладатися виключно на підтримку інших. Люди з обмеженими фізичними можливостями можуть виконувати багато буденних справ самостійно, що покращує їхнє почуття незалежності та підтримує здорову самооцінку. Також електрична інвалідна коляска сприяє соціалізації – користувачі літнього віку можуть покидати дім, щоб більше часу проводити з друзями у зручний час, без супроводу та допомоги.

На що звернути увагу, щоб купити інвалідну коляску, підхожу за розміром?

При визначенні габаритів беруться у розрахунок такі характеристики:

  • Ширина. У положенні сидячи в розслабленій позі заміряється відстань між стегнами користувача на місцях, що виступають. До отриманого результату додаються 5 см. Це й буде оптимальною шириною, при якій забезпечується комфортне і стійке сидіння.
  • Глибина. В положенні сидячи у користувача фіксується відстань від колінного згину до крайнього положення сідниць. Від отриманої величини віднімається 5-7 см.
  • Висота. У сидячому положенні вимірюється довжина від п’яти до колінного згину, до отриманого показника додається 5 см.
  • Мінімальна висота спинки. Від відстані від пахви користувача до поверхні сидіння віднімається 10 см.
  • Висота підлокітників. До виміряної відстані від ліктя власника візка до краю сидіння додається 2,5 см.
Читайте також:  Как увеличить мощьность двигателя?

AD_4nXf24baXS3tpdw2GpbSvNFc70qVajHnnMc9MrrTqWgTB44-2njMYYXPas82JE0qi59aIhndItwDd57gKYsR-ZERADSG0FWndjU3YFrzui4MvKjJckmJdLdR6aPRXsTw4JDGwjeMNPb8wankFVpQa_6baOAE?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Правильно підібрані габарити візка полегшують життя людини похилого віку, роблячи користування коляскою зручним, без зайвого дискомфорту.

На які ще характеристики слід зважати?

Також потрібно розглянути такі параметри:

  • Вага виробу. Якщо користувачу допомагає асистент, то він повинен мати змогу керувати апаратом при переміщенні, не докладаючи надмірних зусиль.
  • Підлокітники. Значущий атрибут, що виконує опорну функцію під час пересадки. Можуть бути вироблені в різних модифікаціях: відкидні, знімні, такі, що фіксуються.
  • Вантажність. Тут ключовий критерій – маса тіла користувача. Візок повинен витримувати вагу із запасом.
  • Наявність додаткових пристроїв (підголівники, фіксатори, обмежувачі). Багатофункціональне крісло колісне забезпечить максимальну зручність.
  • Функціональність спинки. У багатьох випадках людині необхідно приймати горизонтальне положення, тоді підхожою буде модель з відкидною регульованою спинкою, яка фіксується в різних положеннях.

Крім цього, слід подбати, аби візок поміщався у дверні проходи та дозволяв вільно пересуватися коридорами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *