Золоті яйця та кроваві кури, які їх несуть
Ринок сертифікаційних центрів в усьому світі сталий та чітко структурований.
На кожному континенті є свій беззаперечний лідер в цій області. Який і веде свій реєстр, який, умовно кажучи, є основним не тільки в своїй країні, але і признаний, враховуючи статус центра, що його веде, таким, якому варто довіряти.
Звісно, що ці компанії – сертифікаційні центри, є, окрім як лідером галузі, ще і взірцем ведення бізнесу, еталоном етичних норм та чистоти ведення бізнесу.
В кожній великій країні є декілька таких центрів, а деколи, як, наприклад, Австралія, чи Америка, то декілька і на континент.
Всі вони отримують акредитація в міжнародних акредитаційних радах, які входять в IAF( міжнародний акредитаційний форум), та в приватних акредитаційних радах, як, наприклад, компанія, про яку хочеться розказати окремо.
Компанія GMP+ International є основним сертифікаційним центром Нідерландів та одним з основних в Європі.
Тим більше здивування визиває те, що вона стала посібником та симпатиком держави-терориста – Російської Федерації.
Чи є це принциповою позицією компанії, чи результатом підривної і диверсійної діяльності громадян, які мають вплив на неї, ми зараз і розберемось.
23 листопада Європейський Парламент, а 21 листопада і всі країни НАТО признали Російську Федерацію державою-терористом та такою, яка підтримує та толерує терорист.
За тиждень до того суд в Гаазі, в тих таки Нідерландах, признав чотирьох російських громадян, професійних військових, винними в трагедії Боїнга Малайзійських авіаліній МН17, який було збито 14 липня 2014 року над територією, контрольованою сепаратистами та терористичними угрупованнями так званої ДНР, що призвело до загибелі 300 мирних пасажирів і дітей, в тому числі і громадян Нідерландів.
Перед цим, 24 лютого 2022 року, Російська Федерація безпричинно атакувала Україну, чому передувало 8 років агресії і загарблення українських територій і що призвело, до, фактично, початку Третьої Світової Війни і має вплив на багато країн світу, призвевши до величезних жертв серед мирного населення.
Враховуючи все це, GMP+ International – одна з не багатьох закордонних великих компаній, що і досі працює на території Російської Федерації, спонсуючи тероризм.
На ринку РФ на даний момент працюють п’ять сертифікаційних органів, які належать, чи, принаймні, афільовані з GMP+ International. Як це не дивно, всі вони і досі працюють і на ринку України…
Сайт: GMPplus.org
https://portal.gmpplus.org/en-US/cdb/certified-companies/
В базі даних GMP+ International знаходяться більш, ніж 56 російських підприємств, які, завдячуючи європейськім сертифікатам від GMP+ International, мають можливість і надалі продовжують експортувати свою продукцію на світовий ринок, обходячи санкції, накладені світовою спільнотою на державу-терориста та її підприємства. Фактично, GMP+ International надають можливість 56 російським підприємствам фінансувати війну в Україні.
https://portal.gmpplus.org/en-US/cdb/certified-companies/
GMP+ International також, грубо порушують правила ЄС, підтримуючи в своїй базі навіть ті підприємства, власники яких знаходяться в санкційних списках ЄС.
Ось, наприклад, підприємство EuroChem Group AG GMP051284, власники якого – такі собі Андрій Ігоревич Мєльніченко (Мельниченко Андрей Игоревич) та Володимир Валерійович Рашевський – в списках санкційних фізичних осіб, які зазначені в додатку 1 до регламенту ЄС 269/2014:
Можливо, схематоз з кольорами російського прапору в компанію приніс і лобіює нинішній комерційний директор компанії Bram Schuit.
https://gmpplus.org/en/about-us/our-team/management/
https://www.linkedin.com/in/bram-schuit-8118a320/
До приходу в GMP+ International він два роки працював в такий собі, профільній сертифікаційній компанії KIWA, яка активно, але трохи в тіні, працює на російському ринку через свій турецький офіс – компанію Nissert http://www.nissert.com.tr/
Вміння обходити санкції та домовлятись з своєю совістю, працюючи з вбивцями дітей, певно, пан Bram Schuit опанував ще там і успішно переніс в GMP+ International.
Нещодавно в Україні доволі суттєво для кінцевого споживача піднялась ціна на яйця та м’ясо птахів.
І, як раз, GMP+ International мали до цього безпосереднє відношення.
В недавньому інтерв’ю виданню «Корми і факти» Вадим Шиян – голова ГС Міжрегіональний союз птаховодів та кормовиробників (http://ptahokorm-union.com/ ), які до вторгнення 24 лютого були ексклюзивними партнерами GMP+ International, зазначає, чому вони розірвали відносини з GMP+ International та які події були після цього:
« — Одна з основних причин розриву наших відносин з GMP+ International, окрім очевидної – підтримка держави-агресора, не зважаючи на прямий напад на Україну, було те, що GMP+ International має прямий вплив на зупинку експорту українських кормів. Це виражається в достроковому припиненні сертифікатів GMP+ багатьох українських підприємств через вилучення ліцензій у двох сертифікаційних органів — Bureau Veritas и GIC GmbH, які мають українських аудиторів та провели 90% сертифікацій українських кормовиків. Під час війни, жоден закордонний аудітор не приїде в Україну ті, відповідно, українським компаніям неможливо подовжити зупинений, за рішенням GMP+ International сертифікат. Багато наших підприємств вже втратили можливість експорту в країни ЄС з-за цього. На фоні часткового блокування портів, це призводить до катастрофічних наслідків для всієї кормової індустрії України!»
Союз надіслав директору GMP+International пану Roland van der Post
у листи з пропозиціями зупинити діяльність в державі-агрессорі, як це зробили вже багато європейських корпорацій, чи, як мінімум, обмежити дію сертифікатів компаній, які знаходяться в санкційних списках, але, пан Roland van der Post відповідав, що GMP+International нічого не може вдіяти в цій ситуації.
Постає питання, хто реально керує цією організацією, директор Roland van der Post, чи комерційний директор Bram Schuit, який дуже любить російські гроші?
Виходить ситуація, де, з однієї сторони вони забирають ліцензії в сертифікаційних органів, які працюють в Україні, та українські компанії (Мега корм, Рекаст, ТД Майола, Міко-транс, Каргіловські елеватори та інші) перестають експортувати свою продукцію, а з іншої сторони вони підтримують російські підприємства, які спокійно експортують російську продукцію та з податків фінансують війну в Україні.
Українським підприємствам, яким експорт життєво необхідний і, яким треба сертифікуватись за кормовими стандартами, варто звернути увагу на взаємовизнані схеми сертифікації, які не працюють з державою-агресором. Наприклад — FCA – Бельгія, QS – Німеччина, FAMY QS- Бельгія, UFAS – Великобританія, Pastus – Австрія, FSA – ID — Німеччина та зрозуміти, що можна легко отримати аналогічні сертифікати, визнані у всьому світі. Окрім того, існують і інші акредитації, наприклад, американська, китайська, бразильська, які побудовані на тих самих принципах та ще більше цінуються в світі.
Міжнародний стандарт FSSC 22000, за яким сертифіковано сотні українських підприємств, теж має блок сертифікації кормів. Окрім цього він, на відміну від часної схеми сертифікації GMP+, має визнання IAF – Міжнародного акредитаційного форуму.
Наша країна є найбільшим виробником зерна та кормів, якими годують мільйони тварин. Наше птахівництво – гордість України. В 2021 году Україна займала 5 місце в світі з експорту птахів. Можливо, є сенс зараз задуматись про розвиток свого тваринництва та національного кормового стандарту.
А всім підприємствам, які досі працюють з сертифікатом GMP+ International, варто задуматись, чи хочуть вони підтримувати дії цієї компанії, яка працює в інтересах держави-агресора і яка стала сателітом Кремля в своїй ніші.