Сб. Май 4th, 2024

Небулізація в сільському господарстві — сучасний метод обробки зерна за допомогою спеціального обладнання, яке розпилює рідку форму інсектицидів над сільськогосподарськими культурами, що зберігаються в елеваторі. Цей метод є найбільш ефективним способом боротьби з шкідниками.

Небулізація — професійний та довготривалий захист зерна

Під час небулізації з інсектициду формується дрібнодисперсний туман. Він рівномірно розпилюється над всім зерном в елеваторі. В процесі використовується спеціальне, проте не сладне у використанні обладнання, через яке повітря та сам препарат під тиском подаються до спеціальної форсунки.

НебулізаціяУ цій форсунці повітря та інсектицид змішуються між собою, а потім — розпилюються над зерном. Формується вищеописаний туман. Краплі цього туману маю дуже маленькі розміри — всього 10-20 мікрон. Це дозволяє їм повністю покрити собою усю зернову масу, яка або зберігається в елеваторі, або завантажується чи вивантажується.

Головний плюс небулізації — саме максимальное покриття врожаю, який обробляється. Бо саме це гарантує знищення комах та забезпечує довготривалий тривалий залишковий ефект. Завдяки небулізації можна нищити усі форми комах (навіть приховані) та запобігти їхньому розмноженню.

Небулізація — це шлях до більш ефективного контролю популяції шкідників, ніж альтернативні методи обробки. Це обумовлено тим, що препарат розподіляється на зерні рівномірно, запобігає формуванню до нього резистентності у комах.

Завдяки цьому методу потрібно використовувати малу кількість інсектициду. Це зменшує грошові витрати та зводить до мінімума негативний вплив на врожай, здоров’я фермерів та навколишнє середовище.

Основні переваги небулізації в сільському господарстві

Безпека для споживачів та працівниківНебулізація має 5 ключових переваг якщо порівнювати її з іншими способами захисту зерна від шкідників:

  1. Гарантує швидке та ефективне знищення шкідників, оскільки препарат проникає в абсолютно всі важкодоступні місця у зерновій масі.
  2. Забезпечує точний контроль над популяцією шкідників. Це дозволяє забути про проблему виникнення у комах резистентності до препаратів.
  3. У порівнянні з класичними способами, для небулізації потрібна значно менша кількість інсектицидів. А це ще один плюс — економія на витратах та зменшення негативного впливу на довкілля.
  4. Дрібнодисперсні краплі, які формуються в процесі розпилення інсектициду, не призводять до затікання чи застою розчину. Це мінімізує витрати препарату і підвищує загальну ефективність методу.
  5. Використання невеликої кількості препарату та їх рівномірний розподіл роблять з небулізації екологічно безпечний спосіб знищення шкідників. Це сприяє зменшенню ризику забруднення навколишнього середовища та шкоді для екосистем.
Читайте також:  Александр Эйсмонт "Евротерминал." Беглый уголовник и его махинации

Небулізація — надійний захист зерна від шкідників, та важливий інструмент в сучасному сільському господарстві.

Як проводиться небулізація

Процес доволі простий та включає наступні 5 етапів:

  1. Перш за все, вибирається оптимальна кількість інсектициду для обробки. Потрібно точно розрахувати дозу препарату, щоб забезпечити його максимальну ефективність.
  2. На обладнанні налаштовуються необхідні параметри (швидкість розпилення і рівень тиску повітря). Це потрібно для забезпечення рівномірного розподілу інсектициду на поверхні зерна.
  3. Інсектицид подається під тиском через спеціальну форсунку. Ця форсунка має особливу форму, яка допомагає ефективно змішувати повітря та інсектицид, а потім — рівномірно їх розпилювати.
  4. Мікроскопічні частинки інсектициду розпилюються над зерновою масою. Цей процес має на увазі формування дрібнодисперсного туману, який покриває всю поверхню зерна.
  5. Інсектицид забезпечує повне безвийняткове знищення шкідників протягом перших 24-96 годин після закінчення обробки. Причому гинуть як дорослі особини, так і їх наступні покоління чи комахи, які заповзли вглиб зернової маси.

Небулізація запобігає утворенню вогнищ зараженнь в зерносховищі. Вона вважається найефективнішим, економічно вигідним і простим способом захисту зерна від комах, які можуть йому нашкодити. Небулізація обов’язково повинна включатися в стратегію зернової обробки в рамках комплексу робіт по знищенню шкідників.

Чи впливає небулізації на врожайність та якість зерна

В процесі небулізації використовуються 2 препарати:

  1. Пірігрен 50, ХТ
  2. Гранпротек, КЕ.

Вони містять піріміфос-метил і дельтаметрин. Ці речовини відзначаються високою ефективністю та тривалою залишковою дією.

Можливість обробляти зерно при мінусовій температуріПісля завершення обробки активні компоненти цих засобів ніяк не можуть вплинути на кількісно-якісні характеристики культури. З обробленого зерна дозволено відразу виробляти продукти харчування. Тобто якість кінцевого продукту залишається незмінною.

Важливо розуміти, що врожайність залежить від багатьох факторів, включаючи погодні умови та, звісно, належну обробку зерносховища від комах. Українські фермери використовують різні підходи до прогнозування та контролю врожайності, тож ефект після обробки не стане несподіванкою.

Читайте також:  Порізка лазером поролону, пластону, ізолону

При дотриманні рекомендованих доз препаратів та усіх правил проведення небулізації, препарати Гранпротек, КЕ та Пірігрен 50, ХТ не можуть негативно вплинути на врожай. Більш того, вони сприяють збереженню його об’єму, бо допомагають швидко позбутися від комах та відрізняються тривалим залишковим ефектом, що захищає врожай ще протягом 3-12 місяців.

Ці інсектициди дозволені для використання на всіх етапах обробки зерна, будь то завантаження в зерносховище, зберігання чи розвантаження. Вони придатні для обробки всіх видів зернових культур і допомагають забезпечити тривалий збереження врожаю. Тому вони обов’язково повинні включатися в сільськогосподарську практику.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *