Пн. Апр 29th, 2024

Плазмова різка — ефективний процес, який використовується в різних галузях промисловості для різання чорних і кольорових металів і сплавів з високими продуктивністю, точністю і якістю різу.

Сутність плазмового різання полягає в інтенсивному розплавленні металу уздовж лінії різу теплом висококонцентрованою стислою електричною дугою і видаленні рідкого металу високошвидкісним плазмовим потоком.

Плазмова різка металопрокату

Мета плазмової різки — отримання високоякісних заготовок з листового матеріалу, профільних труб, металопрокату; вибірка дефектів; створення отворів в заготовках; поверхневе стругання; зменшення габаритів виробів при їх утилізації; відрізка ливникових прибутків; зняття фасок під зварювання та ін.

Цей метод представляє особливий інтерес для різання нержавіючих сталей і кольорових металів, а також для серійного виробництва металевих деталей. Він також є найбільш прийнятним щодо ціни і якості.

Де використовується плазмова різка?

А чи знали ви, що плазмова різка застосовується для створення деталей в будівельно-монтажних, покрівельних роботах, при монтажі трубопроводів, систем опалення, вентиляції, в енергосистемах, в роботах з автомобільної сталлю, в авіабудуванні, в ВПК і навіть в побуті?

За допомогою апаратів плазмової різки можна обробляти практично будь-які відомі метали, включаючи високолеговану і нержавіючу сталь, алюміній, мідь, латунь, титан, чавун.

Використовуючи плазмове різання можна замінити роботу пиляльного полотна, болгарки, паяльної лампи, газового пальника, термофена, лазерного різака, зварювального інвертора, так як метал не жолобиться, не деформується, не утворюються кратери.

На сьогоднішній день плазмова різка металу є оптимальним способом втілити свої технологічні та художньо-естетичні задуми в металі.

Технології різки металу

Сучасні плазмові установки (плазматрони) з системою числового програмного керування (ЧПК) забезпечують практично повну автоматизацію процесу різання металу. Завдяки цьому задіюється мінімум робочої сили.

Читайте також:  СТ центр: Ваш надійний партнер в автоматизації бізнесу з 1999 року

Універсальність плазмового різання металу дає можливість здійснювати розкрій будь-яких струмопровідних металів (кольорових, чорних і сплавів) на одному і тому ж обладнанні без додаткової наладки.

Установки для плазмового різання коштують дешевше лазерного або газокисневого обладнання і не потребують частої заміни витратних матеріалів — електродів і сопел. Крім того, для роботи плазматрона потрібно «самий мінімум» — електроенергія і повітря (газ). Таким чином в рази знижуються витрати на різання металу порівняно з іншими технологіями.

Швидкість різання металу повітряно-плазмовим методом досягає 5,5 м/хв, що в більшості випадків перевищує швидкість лазерного, кисневого або водоструминного різання. Даний показник залежить від марки вживаного обладнання та товщини металевого листа. Як результат: великий обсяг роботи виконується оперативно і за короткі терміни.

Плазмова різка дає можливість швидко і якісно різати метал товщиною до 50мм. Варто відзначити і універсальність методу, оскільки він дає можливість різання на одному і тому ж обладнанні металів різного виду.

Обладнання

Обладнання для плазмового різання включає в себе джерело струму, блок апаратури, ручний або механізований плазмотрон, компресор (за відсутності стаціонарної повітряної магістралі), блок автономного охолодження для плазмотронів з водяним охолодженням (за відсутності системи водопостачання), пристрій механізації переміщення плазмотрона (або вироби) .

Механізований плазмотрон може бути розміщений на стаціонарних установках портального, портально-консольного, шарнірно-пантографіческого типу з використанням різних систем управління переміщенням: з ЧПК, фотоелектронною, лінійною з ручним регулюванням швидкості, з магнітним копіюванням. Основними матеріалами, що витрачаються елементами плазмотрона є спеціальний електрод і сопло. В процесі роботи запалювання ріжучої плазмової дуги проводиться за допомогою допоміжної дуги малої потужності, яка збуджується іскровим розрядом від осцилятора установки.

Умови порізки

Технологічний процес плазмового різання може здійснюватися в цехових, монтажних або польових умовах, в ручному або автоматичному режимах, при знаходженні виробів в будь-якому просторовому положенні. Різка ведеться на постійному струмі прямої (для спеціальних плазмотронів — на зворотній) полярності. В якості плазмоутворюючого і охолоджуючого газів використовується стиснене повітря.

Читайте також:  Тарелка для микроволновой печи - что нужно знать, как выбрать

Джерело: Металлобаза металлопрокату https://ssc.org.ua/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *