Чт. Май 9th, 2024

До комплексу робіт з обробки сільськогосподарських угідь входить післязбиральний процес. Він включає очищення, сушіння, сортування, транспортування і зберігання врожаю. Зерноочисник дозволяє оптимізувати цю частину роботи, очищаючи зібраний матеріал від додаткових домішок, плеви та сміття.

Розглянемо кілька марок даної техніки, їх пристрій, особливості та показники.

Категорії

В аграрній сфері використовуються зерноочисні машини двох типів: стаціонарні та пересувні.

Самохідний варіант застосовується на відкритих територіях, під навісними конструкціями та на складах. Стаціонарні моделі орієнтовані спеціальні комплекси з обробці зерна. За типами експлуатації техніка поділяється на обладнання загального та спеціального призначення. Перший варіант використовується для первинної обробки зібраного врожаю, складається з атмосферних, повітряно-решітних чи приводних установок. Модифікації спеціального призначення дозволяють відокремити насіння від домішок, що залишаються після обробки на загальних агрегатах.

Є пневматичні стенди, електромагнітні і схожі з ними установки. Розглянуті агрегати мають високу продуктивність, відповідають необхідним стандартам. В результаті експлуатації має вийти продукція, вміст домішок у якій не перевищує 1%, чистота насіннєвих зерен – не нижче 98%. Зерноочисна машина ОВС Ця техніка застосовується на струмах відкритого типу, орієнтована обробку ворохів після проходу збирального комбайна.

Робоча установка – гратчасто-повітряної конструкції. Складається агрегат із наступних елементів: Завантажувальний транспортер. Приймальна камера з атмосферним відсіком. Пари гратчастих станів. Відвантажувального механізму. Деталей приводу та ходу. Автоматична завантажувальна установка. У завантажувальному бункері є скребковий похилий пристрій і два живлячі елементи. Вони агрегують з нижньою головкою шарнірним з’єднанням.

Підйом та опускання живильників здійснюється за допомогою лебідки. На рамі змонтовано короби з двома парами конічних шестерень. Завдяки їм живильники наводяться у рух. Вгорі розташована приводна головка транспортера, що функціонує за рахунок електричного двигуна.

Читайте також:  Топ лучших игровых автоматов онлайн, которые нельзя пропустить в 2023 году!

Взаємодія між вузлами здійснюється через клинопасову передачу. Пристрій зерноочисноъ машини оснащена спеціальним приймальним відсіком, розміщеним між вертикальними каналами. Живлення камери складається з наступних елементів: Приймальний лоток. Поживний клапан. розподільника шнекового типу. Дільник подачі зернового матеріалу. Ворох за допомогою пристрою живлення розосереджується по ширині відсіку, після чого відбувається його поділ на рівні частки.

Зерноочисні машини обладнані повітряної системою, що складається з таких елементів.

  • Пара вертикальних каналів.
  • Осадового відсіку.
  • Повітроводи.
  • Відокремлювача домішок інерційної дії.
  • Вентилятор.
  • Пневматичний транспортер.
  • Робочі канали приєднані до вентилятора.

Пил і легкі домішки разом із повітрям надходять у відділник та транспортер, а важкі частинки осідають у спеціальній камері. Нижня частина цього відсіку має систему легкорухливих клапанів. Вони відкриваються під тиском, створюваним осілими елементами. Збоку стінки корпусу повітряної системи передбачена ніша з висувною заслінкою, що приводиться в дію за допомогою зубчастого колеса та рейки. Служить заслінка для регулювання повітряного потоку. Відділювач пилу має жалюзі, а пневматичний транспортер виконаний з листової сталі за типом повітроводу з круглим перетином.

Принцип роботи — зерноочисна машинка, що переміщається вздовж бурта. У процесі роботи скребковий транспортер завантажує купу і видає її на розподільний шнек приймального відсіку. Далі матеріал поділяється на дві однакові частини, що спрямовуються в повітряний канал. Там від зерна відокремлюються легкі домішки, що видаляються пневмотранспортером. Тяжкі частинки осідають у додатковій камері. Обидві частки чистого зерна транспортуються на нижній та верхній стан ґратчастого типу. Очищене насіння на решеті поділяється на дві частини, а дрібне зерно та домішки походять через спеціальні отвори.

Матеріал, що залишився, подається на друге, а потім на нижнє решето. У верхній камері відбувається видалення бур’янів, домішок і дефектного врожаю. Основна сировина пропускається через верхнє решето та подається на скатну дошку. Далі матеріал потрапляє на відвантажувальну стрічку, якою прямує до кузова вантажівки. Відокремлені відходи накопичуються у відстійнику для фуражу.

Читайте також:  Трапы для душа в Ровно: выбор и особенности

Каток подрібнювач. Застосування та особливості

Каток подрібнювач – сільськогосподарське обладнання, призначене для дроблення пожнивних залишків високостеблових сільськогосподарських культур, таких як соняшник, кукурудза та ін.

Застосування катка подрібнювача пожнивних залишків має кілька позитивних моментів

  1. Висока продуктивність за відносно низьких експлуатаційних витрат
  2. Відбувається дроблення залишків рослин та мульчування ґрунту після збирання врожаю соняшнику, кукурудзи.
  3. Зрізання та подрібнення пожнивних залишків кукурудзи зменшує розмноження комах-шкідників личинки яких зимують у пожнивних залишках рослин (наприклад, «Європейського кукурудзяного метелика»), що надалі запобігає проблемі при вирощуванні нового врожаю кукурудзи і знижує.
  4. Мульча, що утворилася, перешкоджає випаровуванню вологи і вивітрюванню.
  5. Значно зменшується зростання бур’янів
  6. Сприяє переробці рослинних залишків мікроорганізмами, а отже збагаченню ґрунту органікою

Конструкція катка подрібнювача:

1. Основними робочими органами катка є барабани (з товщиною стінки від 4 до 8 мм) встановлені на рамну конструкцію шириною захвату від 2 до 10 метрів. Від товщини стінки залежить вага та опір ударним навантаженням у процесі експлуатації.
Для додаткового збільшення тиску на ґрунт та дробильної функції барабани роблять водоналивними.

2. На барабані розташовані ножі, які під час руху зброї врізаються в пожнивні залишки мульчуючи і перемішуючи їх з ґрунтом.
Товщина ножів може бути 6-8 мм
. Більшість виробників ножі котки роблять знімними, це полегшує ремонт та заміну при пошкодженні.

3. Рама котка виготовляється із профільної труби. При виборі катка рамної конструкції необхідно приділити особливу увагу, адже на неї переноситься значна частина навантаження в роботі катка та її транспортування.
Оптимальним вважається виготовлення рами катка з профтруби 150х100х8мм із додатково встановленими на ній пластинами та «косинками» у найбільш навантажених місцях із високоміцної конструкційної сталі марки 09Г2С.

4. Підшипники. Під час роботи катка подрібнювача велике навантаження йде на підшипникові вузли та застосування імпортних посилених підшипників помітно підвищує надійність та ресурс зброї.

Читайте також:  Молчанова, Комарницький та інші - нові "сірі кардинали". Хто із забудовників впливає на київську владу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *