Ср. Июн 26th, 2024

“Чорна експертиза в будівництві: Пряма загроза для життя мільйонів українців. Як з нею боротися?”

В інформаційній агенції “УНІАН” 18.05 о 15:00 відбудеться круглий стіл на тему “Чорна експертиза в будівництві: пряма загроза для життя мільйонів українців. Як з нею боротися?”. Його організатором виступив Національний експертно-будівельний альянс України.

Про це пише “Фактор” з посиланням на пресслужбу Національного експертно-будівельного альянсу України.

Планується обговорити проблеми з неякісною експертизою, демпінгом та недобросовісною поведінкою деяких учасників експертного середовища.

“Нині в Україні склалась негативна тенденція у сфері дозвільної документації та експертизи в будівництві. Спостерігається значне зниження якості проєктної документації, експертизи такої документації, нехтування встановленими процедурами та нормами.

Необхідно також відмітити процес “перекидання” повноважень та відповідальності у сфері видачі дозвільної документації, постійні корупційні скандали, перманентну неврегульованість та відсутність чітких процедур та механізмів.

До речі: успіх урядової програми “Велике будівництво” багато в чому залежить і від якісної експертизи проєктної документації. Як приклад, “чорна” експертиза призводить до реалізації неякісного проєкту будівництва, а відповідно – до погіршення якості і безпеки об’єктів, які де-факто не відповідають ДБН, ДСТУ та можуть бути небезпечними для користувачів.

Внаслідок цього втрачається довіра інвесторів до України, адже саме за інвестиційні кошти здійснюється більшість великих інфраструктурних проєктів. Як наслідок, неякісна інфраструктура веде до зниження привабливості інвестування в інші галузі та гальмує розвиток країни.

До участі запрошуються народні депутати, представники Мінрегіону, професійних об’єднань, громадських організацій, експертних організацій, інші представники ринку та ЗМІ”, – зазначають у пресслужбі НЕБАУ.

Читайте також:  Татьяна Плачкова пойдет вслед за Медведчуком и Козаком за лобзания с Путиным, дружбу со Столаром и любовь с Горовыми - from-ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *