Пт. Июл 19th, 2024

Відновлювана енергетика, особливо галузь сонячної генерації, розвивається дуже стрімко і вже сьогодні успішно перетворилася на одну з найпотужніших сфер в економіці Сполучених Штатів, Китаю, Європейського Союзу, Індії. Згідно з розрахунками вчених, вже до 2020 року сумарна потужність усіх СЕС складе понад 600 гігават. Щодо України, то в  темпи розвитку сонячної енергії з успіхом зросли і досягли найвищих показників – за півроку було підключено до загальної електромережі 132 мегавати новеньких сонячних електростанцій порівняно з 99 мегаватами, які нараховані за весь попередній рік, а відповідно до результатів. ї половини встановлена ​​потужність здатна збільшитися ще на 360 мегават.

Компанія KB ENERGY kbenergy.com.ua/ua/dahovi-sonyachni-elektrostancii спеціалізуємося на будівництві дахових СЕС промислового формату. У Києві компанія першою запускала промислову сонячну станцію, яка генерує за зеленим тарифом. Компания виконує повний комплекс захдів по реалізації інвестиційно-будівельного проекта на умовах EPC.

Слід зазначити, що більшість всіх нових потужностей було представлено великими наземними СЕС. А ринок комерційних та приватних дахових станцій розвивається зі значно меншою швидкістю. Незважаючи на те, що поля з тисячі сонячних панелей активно збільшуються у різних регіонах України, будинки з власними сонячними генераторами на дахах ще є чимось новим.

Що ж стало передумовою для розвитку та більшого надходження інвестицій до активного розвитку вітчизняної сонячної енергетики в Україні?

Можна сміливо сказати, що вже пройшла епоха станцій «за межею закону», які функціонують за сумнівними тарифними планами та умовами. За допомогою деяких змін, внесених до законодавчої бази, вдалося здійснити успішне регулювання питання «зеленого» тарифу для СЕС. І на сьогоднішній день надання повністю прозорих умов ринку для приватних будинків та комерційних підприємств значною мірою спростило цю проблему. Наприклад, якщо ви робите інвестиції за допомогою валюти, то при отриманні фіксованої ставки на електрику вона фіксується також у валюті.

Читайте також:  "Укрэксимбанк" стал самым убыточным украинским банком в 2020 году "База знань"

При цьому активне зростання почалося безпосередньо після 2014 року, коли всі спостерігали занепади на ринку нерухомості. На той момент у всьому світі зменшилася ціна на придбання сонячних електростанцій, що й надало більше вибору та можливостей для покупців. Таким чином, після інвестиції в купівлю сонячних електростанцій, а також підключення до «зеленого» тарифу можна отримати близько 18-20% на рік, а значить, що повністю окупитися проект може вже через 4-5 років.

Слід зазначити, що сонячна енергетика у більшості стійко асоціюється з майбутнім, тому реалізуючи такі проекти, люди є ще більш наближеними до сучасних останніх технологій, що є ще однією причиною такої популярності СЕС. Нав’язана епоха купи-продай дедалі активніше відходить у минуле з кожним днем, а переваги відновлюваної енергії як ніколи стають затребуваними.

Лідируючі інвестиційні об’єднання вкладають свої кошти в наземні сонячні електростанції, поділяючи будівництво за етапами. Одна частина інвесторів приваблює потоки інвестицій із Заходу, а інша користується власними фінансами. При цьому обов’язковою умовою для здійснення таких проектів залишається наявність земельного ресурсу та необхідної потужності підключення до енергосистеми.

При цьому сфера дахових СЕС розвивається значно меншими етапами. Сукупна потужність усіх цих об’єктів на території України може вимірюватися десятками мегават. При цьому головною проблемою залишається те, що на сьогоднішній день катастрофічно бракує професійного спланованого проектування СЕС для розміщення на дахах, а також належного та високоякісного управління проектами. Незважаючи на те, що багатьом власникам будівель, навіть без зеленого тарифу, набагато доцільніше використовувати сонячну електроенергію для покриття власних потреб.

Які проблеми можуть виникати під час будівництва дахових сонячних станцій?

Найчастіше користувачі не усвідомлюють всього обсягу робіт та їх складності при реалізації проектів встановлення дахових сонячних панелей. І дуже часто вони стикаються із посередниками, які не мають особистих проектних офісів. При цьому великим процвітаючим компаніям, спрямованим на проектування та будівництво великих наземних станцій, такий сегмент не цікавий.

Читайте також:  Татуаж губ: кому подходит, уход и рекомендации

Основні відмінності дахових СЕС від наземних

Якщо ж розглядати будівництво дахових СЕС з боку інвесторів, то їх головною перевагою є більш високий зелений тариф, а також потреба в менших грошових вкладеннях. Це з відсутністю витрат за опорні металоконструкції. Також відпадає повністю і потреба у пошуках земельних ділянок для будівництва інфраструктури для СЕС.

Встановлюючи дахові сонячні панелі, можна значно зменшити витрати на кондиціювання та охолодження будівлі в літній період. При цьому забезпечуючи для себе надійне та безперебійне живлення та збільшуючи якість електропостачання.

Підключення дахових станцій за чинним зеленим тарифом стало деяким драйвером значного підвищення відповідальності населення за якість електроенергії. Більшість власників електростанцій одночасно встановлюють спеціальні системи моніторингу мереж, які надають інформацію про якість електропостачання. Завдяки чому стало можливим швидке виявлення проблем та їхнє усунення ще до виникнення можливих несправностей.

Що стосується наземних СЕС, то при їх будівництві основна частина коштів вкладається в те мережеве обладнання та лінії, які потрібні для приєднання до самої енергосистеми, а не для модернізації електромереж населених пунктів. Споживачі залишаються віддаленими від даних станцій, внаслідок чого зростають і втрати електроенергії під час передачі та розподілу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *