Вс. Июн 26th, 2022

Наприкінці жовтня на перші сторінки новин потрапила чергова сенсація – Офіс президента України відвідував Дмитро Торнер. Ця сенсація, як і всі медіаповідомлення, що супроводжують дії нинішньої української влади, віддавала неприємним душем – насамперед через фігуру візитера.

Але була й неочевидна складова цієї сенсації – річ у тому, що візит відбувся ще у лютому, але тоді про це ніхто не писав. І для тих, хто розуміє людей, було ясно: хтось цю інформацію злив. Те, що вона викличе інформаційну бурю, було цілком прогнозовано – постать Дмитра Торнера настільки одіозна, що, мабуть, перевершить більшість оточення Зеленського, до Офісу якого Торнер заходив.

Хто і чому злив інформацію про візит – незрозуміло досі. Як неясно і те, навіщо приходив Торнер і навіщо його приймали до ОПУ. І що саме обговорювалося – пропозиція олігарха-втікача Дмитра Фірташа, якого представляє Торнер, проблеми енергоносіїв, закупівлю яких «зелена» влада благополучно провалила, пропозиції від російських кураторів – невідомо. Невідомо також із ким зустрічався Торнер в Офісі президента – там із цього приводу глухо мовчать.

Оскільки всі ці питання залишилися без відповіді, то на всебічний аналіз наразилась постать самого Дмитра Торнера. І результати цього дослідження були настільки приголомшливими, що стало зрозуміло, чому новина про візит восьмимісячної давності зайняла перші смуги ЗМІ. І чому так уперто мовчать із цього приводу в Офісі президента.

Те, що Дмитро Торнер є одним із наближених Фірташа, якраз не найголовніший фактор – що б там не розповідав Голобородько, вибачте – Зеленський, про свою епічну боротьбу з олігархами, всім свыдомим людям ясно, що будь-яка влада мала і матиме контакти з представниками цього прошарку суспільства. І нічого ні хорошого, ні поганого в цьому немає – політика на те й політика, щоби враховувати всі фактори. А олігархи – і Фірташ у тому числі – дуже суттєвий фактор, що впливає, зокрема, на енергобезпеку нашої країни. Тому подобається це чи не подобається, а говорити з ним доводиться.

Але подальші відкриття щодо фігури Торнера ставлять багато запитань і не дають на них відповідей. Тому що «переговорник» Фірташа, як називають Дмитра Торнера зараз, має дві судимості та починав як банальний молдавський гопник. Розсудыть самі: 17 років тому наближений Дмитра Фірташа Дмитро Торнер, про подробиці візиту якого так уперто мовчить Офіс президента України, був відомий молдавському правосуддю під ім’ям Дмитро Некрасов. І в березні 2003 та лютому 2004 року був засуджений до 11 років в’язниці за розкрадання майна в особливо великих розмірах та шахрайство.

А чому гопник? Бо надбанням громадськості стали вироки, винесені тоді ще Дмитру Некрасову судом міста Кишинів. І з них випливаэ, що Некрасов займався банальними пограбуваннями на вулиці, тобто гоп-стопом. Як стало відомо він мав дві схеми:

  • Схема перша: Некрасов на вулиці просить у незнайомої людини (або у нещодавньої знайомої) мобільний телефон для «зателефонувати» та ховається з майном.
  • Схема друга: згідно з вердиктом суду, Некрасов орендує мебльовані квартири у різних мікрорайонах Кишинева. Потім самостійно чи зі спільниками обчищає, і продає різним громадянам, через оголошення в газеті меблі, побутову техніку, посуд, постільну білизну та килими.

Звичайно, що таке минуле таємного відвідувача Офісу президента України викликало сенсацію.

Але виявилося, що візит (або візити) до ОПУ – справжня дрібниця порівняно з іншими зустрічами Торнера-Некрасова. Тому що з того зброду, яке обрали своєю владою альтернативно обдаровані громадяни України, питати особливо нема чого.

Читайте також:  Стали известны победители трех тендеров на поставку дизтоплива УЗ "База знань"

Але як пояснити те, що в січні 2020-го видання The Washington Post опублікувало фото зустрічі в Парижі Торнера з особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані?

 

Вони перебували у компанії ще двох чоловіків, які допомогли організувати цю зустріч – американських бізнесменів українського походження Льва Парнаса та Ігоря Фрумана.

Тоді представники Фірташа не захотіли коментувати цю зустріч, а Джуліані заявив, що він не має згадок щодо цієї події і не пам’ятає подробиць. Дружина Торнера запевнила The Washington Post, що всі закиди на його адресу «цілком сфабриковані». Заперечував свою причетність і сам Фірташ.

Пікантності цій зустрічі Джуліані з Торнером надає той факт, що принаймні Парнас і Фруман не могли не знати, що у 2019 році Торнер намагався балотуватися у Верховну Раду від ОПЗЖ, але це викликало лише скандал: йому згадали і судимості у Молдові, і кримінальні справи в Україні.

Парнас і Фруман
Парнас і Фруман

Виявилося, що № 44 від партії «Опозиційна платформа – За життя» Дмитро Георгійович Торнер має п’ять паспортів громадянина України на різні прізвища та з різними анкетними даними, а також чотири паспорти громадянина України для виїзду за кордон, з якими незаконно перетинав державний кордон.

А ще сплив той період його життя, коли він втік у 2004 році з молдовської колонії та незаконно перетнув кордон України. Де негайно купив собі паспорт громадянина України ЕВ №169210 на Дмитра Мальченка, 28.08.1980 р. н., уродженця села Гурівка, Долинського району, Кіровоградської області:

28.09.2007 р. новоспечений «громадянин України» Мальченко встиг одружитися з Юлією В’ячеславівною Грозною (дочка футбольного тренера, співачка) та змінити прізвище на Грозний (паспорт ЕВ 183214).

16.09.2010 р. Торнер розлучився, залишивши прізвище Грозний:

Також спливли подробиці його подальшого життя в Україні – виявилося, що колишній молдавський гопник часу тут не гаяв і зробив неймовірну кар’єру: 29.04.2011 він одружився з Тетяною Євгенівною Сергієнко – співробітницею центрального апарату МВС України, донькою генерала СБУ України. У шлюбі визнав батьківство сина 2009 р. н., а у 2012 р. у сім’ї народився спільний син.

З 2011 до 2013 р.р. Торнер-Грозний, отримавши доступ до Центрального апарату МВС, всіляко наголошував на своїх близьких зв’язках із заступником міністра МВС генералом Ратушняком В. І. та головою Конституційного суду України Овчаренко В. А.

З такими зв’язками активно брався «рєшать» будь-які питання. В результаті його матеріальне становище значно покращилось. Одночасно зростав і список людей, які висунули йому претензії. Борги Грозного перевищили, за деякими даними, 5 мільйонів доларів. Внаслідок чого він 24.07.2013 року пішов із сім’ї, посилаючись на загрозу відкриття на нього кримінальної справи та зростаючих претензій кредиторів.

Читайте також:  Ілля Павлюк - спонсор Пальчевського програв і в Чернівцях

За оперативною інформацією, спочатку Торнер переховувався у Свято-Успенській Почаївській Лаврі. Потім виїхав до Росії та перебував у Борівському чоловічому монастирі Калузької області. У РФ до нього приєдналася громадянка України Ольга Валеріївна Соколовська, 1988 р. н.

Відомо, що схіархімандрит РПЦ Власій допомагав йому та знайомив із впливовими людьми. Також допоміг йому зробити документи громадянина РФ на ім’я Дмитра Ігоровича Соколовського, 28.08.1979 р. н. Після цього було зроблено документи громадянки РФ Соколовській Ользі Валеріївні (паспорт РФ 516131004). Після Москви Соколовські як громадяни Росії переїхали до Відня, Австрія.

У 2015 році Торнер-Соколовський через співробітницю ДДІРФО купив паспорт громадянина України на ім’я Дмитро Георгійович Торнер, 27.07.1982 р. н., уродженця Одеської області, Роздільнянського району, смт. Лиманське:

Наразі, до речі, цю інформацію з оперативних справ МВС уже підчищено, зокрема й у МВС.

Однак є й дещо інша версія пригод Торнера: Дмитрий Торнер: как беглый уголовник и агент ФСБ попал в Украину и на переговоры в ОП? Але насправді вона не дуже відрізняється від вищевикладеної: гоп-стоп, в’язниця, втеча, покупка паспортів та зміна прізвищ. І, найголовніше, – кар’єрне, якщо можна так сказати, зростання.

Тому що в результаті дрібний молдовський кримінальний злочинець став наближеним Дмитра Фірташа, якого аж ніяк у крадіжці мобільних телефонів і продажу краденої постільної білизни не звинуватиш.

Щоправда, завдяки цьому скандалу Торнер не став народним депутатом України – його зняли з реєстрації. Натомість у 2020 році Генпрокуратура України закрила відкриті проти Торнера у 2019 році провадження за трьома статтями – щодо використання підроблених документів, незаконного перетину кордону та шахрайства.

А у Молдові тим часом теж містичним чином уладналися непорозуміння із законом – Торнера зняли з розшуку у зв’язку із закриттям кримінальної справи за втечу з колонії. Згодом захисник, посилаючись на закінчення термінів давності, домігся через суд звільнення від кримінального покарання та за раніше доведені злочини, зокрема шахрайство та викрадення документів.

Дмитро Торнер отримав новий молдавський закордонний паспорт та посаду: у січні 2021 року він очолив Федерацію біатлону Молдови. А восени 2020 року він зустрівся з тодішнім проросійським президентом Молдови Ігорем Додоном та його соратниками.

І у лютому наступного, 2021-го, вже виплив в Офісі президента України Володимира Зеленського.

Звичайно, це не вся історія Торнера — багато чого просто не вдалося відновити. Та й те, що вдалося встановити, може не зовсім відповідати істині – як за давністю часу, так і за вилученням документів із архівів МВС та СБУ. Особливо процес цієї зачистки посилився після зміни влади в Україні – складається стійке враження, що люди, які мають доступ до оперативної інформації, не хочуть, щоб вона зберігалася. Це стосується не лише Дмитра Торнера, до речі.

Тому й висновки наші будуть обережні – ми не можемо стверджувати категорично, хто ж такий Дмитро Торнер. Але його зліт підозріло збігається у часі з появою у його долі служителів РПЦ та перебуванням у Росії. Відразу кудись зникли переслідуючі кредитори і було закрито кримінальні справи в Молдові, де тоді президентом був Додон.

Читайте також:  Арахамия анонсировал несколько кадровых изменений в Кабмине "База знань"

А сам Торнер виринув поруч з Дмитррм Фірташем. Кримінальні справи в Україні були закриті пізніше, коли у владі утвердився ще один дивний персонаж – голова президентського Офісу Єрмак.

Занадто багато збігів. Але висновки робіть самі – на тлі цієї величезної кількості збігів так само багато нестиковок та дірок у інформації. Тож стверджувати щось категорично не беремося.

Дмитро Некрасов (Торнер) на сайті центру «Миротворець»

Ну а для альтернативно обдарованих громадян України, які обрали всю цю владу клоунів, нагадаємо: пану Фірташу належить кілька облгазів, які заборгували Україні понад 10 мільярдів гривень. А платитимуть за всі ці борги споживачі. Тому не питайте, чому дорожчає газ. Він дорожчає навіть тому, що Голобородько, якого ви обрали, веде таємні переговори через втікача молдовського кримінальника з українським олігархом Фірташем.

А щодо відповіді на запитання, чому інформація про візит Торнера до ОПУ з’явилася через вісім місяців після самої події, то ризикнемо припустити таке.

Це розслідування з’явилося не тому, що журналісти ненароком помітили на Банковій карного злочинця та агента ФСБ Торнера. Це ще одне привітання Зеленському від наших заокеанських партнерів. І за бізнес із олігархами, і за торгівлю на крові з Путіним та Лукашенком. І за розвал України, яка ще два з половиною роки тому була суб’єктом на міжнародній арені, а тепер перетворилася на паноптикум та загальне посміховисько.

Також, як повідомляли ЗМІ візит «посланника» Фірташа до Офісу Зеленського стосувався обговорення газового контракту між Нафтогазом та приватним трейдером ЙЕ Енергія.

Ні про які санкції чи екстрадиції, на зустрічі не йшлося. Для цього Фірташ має інших людей, до чого в парламенті. Дмитро Торнер, чий візит потрапив на камери Радіо Свобода, відповідає Фірташу за газові питання.

І, судячи з того, що контракт через місяць після візиту таки був підписаний і по ньому компанія Фірташа отримала від держави 6 млрд м3 газу по 7,42 грн/м3 з правом перепродажу промисловості по 30 грн/м3, цей візит був дуже успішним.

Це ще раз підтверджує, що всі грошові питання з олігархами вирішуються виключно у ОП на четвертому поверсі. Там із Коломойським обговорювали вугілля на Центренерго, із «посланником» Фірташа газ Нафтогазу. Чекаємо аналогічних кадрів по руді Ахметова, колесам Пінчука і курятині Косюка.

Вся деолігархізація Зеленського закінчується в моменті, коли олігархи піднімаються на 4-й поверх ОП та обговорюють комерційні питання. А деолігархізують мабуть того, хто останній добіжить до кабінету.

І так, останні 7 років Фірташ знаходиться у розшуку ФБР. Переговори Зеленського з людиною Путіна, якою його бачать у США, за спиною у Держдепу нічим хорошим для Зеленського не закінчиться. Це плювок мінімум в особу американської юстиції, максимум особисто Байдена.

До слова, Торнера також називали ймовірним переговорником Фірташа у питаннях пошуку компромату на Джозефа Байдена в обмін на зусилля адміністрації Дональда Трампа щодо запобігання його екстрадиції та усунення його юридичних проблем у США.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.