Пт. Июл 19th, 2024

Фасадні та облицювальні матеріали є невід’ємною частиною будь-якого будівельного проекту, завдяки своїм незамінним функціям. Вони відрізняються характеристиками залежно від свого функціонального призначення та матеріалу виготовлення.

Облицювальні матеріали: краса та практичність

Саме фасадні матеріали для облаштування будинку можуть надати конструкції особливий колорит, зробити громіздку будівлю, побудовану за типовим проектом, витонченіше додати нотку ексклюзивності в музику пінобетону, цегли або газосилікатних блоків, з яких зведені стіни.

Через велику різноманітність оздоблювальних матеріалів багато хто сьогодні стикається з важким вибором. Не варто забувати, що оздоблення фасаду несе в собі не тільки естетичну функцію, але й має протистояти зовнішнім руйнівним факторам, таким як вода, вітер, ультрафіолетовий випромінювання, сніг і низькі температури, механічні пошкодження.

Як вибрати фасадний матеріал для оздоблення будинку

Вибір матеріалів для фасадного оздоблення будинку залежить від багатьох факторів. Для початку потрібно виділити кілька особливо важливих критеріїв, на які вам необхідно звернути увагу при визначенні матеріалу для облицювання:

 • Довговічність. Термін служби, заявлений виробником.
 • Водонепроникність. Чим вища гігроскопічність матеріалу, тим довше він прослужить.
 • Стійкість до вигоряння. Вигоряє будь-який матеріал, але те, наскільки повільно і рівномірно це відбуватиметься, говорить про його якість.
 • Складність монтажу. Виходячи зі складності, можна говорити і про вартість монтажу.
 • Питома вага матеріалу. Чим він більший, тим більше труднощів із посиленням фундаменту.
 • Ступінь горючості. Безпечний матеріал не повинен підтримувати горіння.
 • Морозо-термостійкість.
 • Вартість самого матеріалу та, що важливо, його комплектуючих.
 • Різноманітність кольорів та фактур.

Найпоширеніші види фасадів

Розглянемо найпоширеніші види фасадів. Ось найбільш популярні з них:

 • Сайдінг. Виготовляється з різної сировини, найчастіше це ПВХ або метал. Представляє собою вузькі довгі ламелі, які встановлюються на решетування. З незаперечних достоїнств — низька ціна і простота монтажу. Такий вид фасаду має невисоку вагу і не схильний до гниття.
 • Фіброцементні панелі. Виготовляються із суміші цементу, натуральних мінеральних наповнювачів, скловолокна та волокон целюлози. Міцний та екологічний фасадний матеріал.
 • Фасадні термопанелі. Складаються з клінкерної плитки високої якості на основі пінополістиролу. Створюють додатковий прошарок утеплення. При монтажі плитки виглядають дуже естетично, а шви між ними будуть рівними.
 • Фасадні/цокольні панелі. Складаються із поліпропілену високої якості. Мають підвищену міцність, в порівнянні з ПВХ. Стійко переносять удари та механічні пошкодження. Широкий асортимент фактур та кольорів від цегли, до скелястого пісковика. Монтуються так само легко, як сайдинг.
Читайте також:  Які існують способи просування сайту?

Сучасні фасадні матеріали

Різні види фасадних матеріалів роблять будинки більш привабливими, естетично виразними та цікавими. Інтернет-магазин Наша Стройка пропонує продукцію провідних європейських та українських виробників. Кожен із цих облицювальних матеріалів знаходить свого споживача, їх також можна комбінувати, створюючи при цьому особливу виразність будівлі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *