Чт. Июл 18th, 2024

Флебектомія — операція, яка дозволяє усунути патологічні вени, а також рефлюкси венозних стволів. Не секрет, що запущений варикоз може бути небезпечним не тільки для здоров’я, але й для життя пацієнта. На тлі нелікованого варикозу існує ризик таких серйозних наслідків, як: утворення тромбів, кровотеч та виразок.

Флебектомія вважається один із найефективніших способів лікування. На даний момент є кілька основних методів хірургічного видалення варикозу.

Сучасні методики внесли низку корисних змін до процедури флебектомії. У перелік нововведень входять такі:

 •     Проведення УЗДС розмітки змінених вен, а також шляхів відтоку/притоку.
 •     Операція проводиться міні-проколами.
 •     Застосовується інвагінаційний стріпінг, це знижує ризик виникнення післяопераційних гематом, зменшує травму нижніх кінцівок.

Етапи проведення операції включають:

 •     Встановлюють зонд через невеликий надріз.
 •     Зачеплення вени та виймання її.
 •     Видалення пошкодженої вени.

Є низка чітких показань до проведення процедури. Сюди відносяться такі:

 •     У комплексному лікуванні тромбофлебіту.
 •     Необхідність усунути лімфовенозний застій.
 •     Поява косметичних дефектів через венозну хворобу.
 •     При необхідності видалити виразки та інші зміни на шкірі.
 •     Запобігання кровотечам.

Флебектомія – методика лікування, коли захворювання вже перейшло у важку стадію, а також якщо є протипоказання до лазерних методик.

Як підготуватися до операції флебектомії?

Підготовка до операції включає кілька етапів. Спочатку пацієнт приходить на огляд до флеболога, проводиться ультразвукове дуплексне сканування вен, здаються всі необхідні аналізи. 

Перед операцією обов’язково проводиться консультація анестезіолога, вирішується питання вибору анестезії (спінальна, загальна). Обов’язково проводиться розмітка вен. Середня тривалість оперативного втручання становить близько години. 

Далі виконується сама операція: розріз у паху та кросектомія, яка передбачає видалення ствола підшкірної вени від венозної системи. Потім вводиться зонд, з допомогою якого видаляється варикозний стовбур. Притоки із варикозом видаляються через спеціальні проколи. Перфорантні вени легуються. 

Читайте також:  Як правильно зняти квартиру

Після операції на ділянці, що оперуються, одягається спеціальна компресійна білизна. Вже через 2 години після операції можна встати та пройтися. Перев’язка здійснюється на 1, 2 та 7 день після втручання. Пацієнту забороняється надмірне навантаження та призначається спеціалізований руховий режим.

Флебектомія – операція, яка успішно проводиться у київській клініці «МедСіті». Період реабілітації нетривалий.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *