Сб. Апр 27th, 2024

Огляд коронок з кераміки: види, технології, порівняння матеріалів і актуальні ціни на протезування зубів.

Види безметаллових коронок

Сучасна кераміка в стоматології високоякісний матеріал для виготовлення коронок, вінірів, вкладок і практично будь-яких протезів в цілому. Її поєднують з металом, цирконієм, застосовують в чистому вигляді. Далі в статті мова піде про те, як ставлять і роблять керамічні коронки без додаткових включень (тобто безметалеві), а також їх плюси і мінуси.

Відмінні риси кераміки

Ще недавно найбільш естетичним і функціональним матеріалом для виготовлення зубних коронок вважалася металокераміка. Металева основа, покрите керамічним облицюванням, дозволяло домогтися не тільки бездоганного зовнішнього вигляду, але і високої міцності. Однак базис має властивість просвічувати через покриття, що не бажано в області передніх зубів. Крім того, метал при контакті з яснами змінює колір слизової, тому у пацієнтів досить швидко порушується естетика в області проведеної реставрації.

Властивості кераміки були піддані перегляду, і сьогодні керамічні коронки без металу та інших добавок майже не поступаються за міцністю металокераміці. Їх висока стійкість до стирання, довговічність і можливість вибору відтінку дозволяють застосовувати конструкцію як на фронтальній групі, так і жувальних зубах. Особливо якщо мова йде про лейцітной кераміці, тобто пресованої, в якій практично повністю відсутні пори.

Переваги керамічних коронок

Відновлення зубів керамічної (безметалловой) коронкою має ряд переваг:

керамічні коронки показаніябезупречная естетика такі протези володіють високою пропускною здатністю по відношенню до світла, мають «живий» блиск, не відрізняються від натуральних зубів,
легкість кераміка має невелику вагу, тому коронка практично не відчувається на тих зубах, які зруйновані досить сильно. Такі протези не викликають їх перевантаження, гипоаллергенность матеріал не викликає алергію, не приводить до виникнення гальванічного синдрому, немає необхідності в сильній обточуванні при установці вироби фахівець знімає з опорного зуба незначний шар тканини. Крім того, в ряді випадків депульпірування не потрібно, і зуб залишається живим, стійкість до зовнішніх впливів при нормальному навантаженні протези з кераміки не деформуються, не кришаться і не тріскаються. Також вони стійкі до фарбувальних речовин, особливо за умови дбайливого догляду за відновленими зубами, і ще однією перевагою те, що при незначних пошкодженнях протези можна відреставрувати не знімаючи шляхом накладення композитного матеріалу. «Спочатку сумнівалася, ставити кераміку чи ні, аж надто дорого. А тепер ходжу і радію, що поставила. Зуб залишили живий, звикла майже відразу, виглядає ідеально. Мені навіть не вірять, що він штучний. Він можна сказати, що напівпрозорий дійсно просвічує, дуже красиво.

Читайте також:  Вініри: за і проти

Недоліки керамічних протезів

Головний мінус досить висока вартість. Вона пов’язана з ціною на сам матеріал, необхідністю використання високоточного дорогого устаткування і високим рівнем підготовки фахівців.

Також недоліком ​​швидке зношування зубів-антагоністів з часом їх емаль стирається через постійне тертя з керамікою. Втім, це не особливістю саме кераміки будь-які реставраційні матеріали щільніше, ніж тканини живого зуба, тому процес поступового сточування емалі абсолютно нормальний.

Крихкість керамічних виробів і неможливість їх установки на жувальні зуби теж вважається негативним якістю, хоча в даний час стоматологи змогли домогтися складів, що забезпечують необхідну міцність навіть при підвищеному навантаженні. Але тут все-таки краще не ризикувати і повернутися до традиційного показання відновленню тільки групи фронтальних зубів.

Класифікація та види безметаллових коронок

Класифікація безметаллових протезів багатьох вводить в оману. Необхідно розрізняти поняття «керамічна» і «безметалловая». У першому випадку мова йде про чисту кераміці. До другої групи відносять і саму кераміку, і інші матеріали: пластмасу, керамокомпозіт, діоксид цирконію тобто всі ті, у складі яких немає ні грама металів. До речі, діоксид цирконію це теж не метал, але при цьому це і не кераміка, як багато хто вважає. Це абсолютно окремий матеріал, який відносно саме до групи «безметаллових протезів».

1. Типи безметаллових коронок

Отже, безметалеві зубні протези можуть бути виготовлені і з наступних матеріалів:

діоксид цирконію (чистий) завдяки високій міцності використовується в протезуванні жувальних зубів. При цьому він дуже прозорий, тому підходить і для передніх зубів (але менше пропускає світло, ніж кераміка, тому трохи менш естетичний). Сам цирконій це метал, а ось його діоксид вже немає, діоксид цирконію з напиленням з кераміки крім міцності дає відмінний естетичний вигляд,
керамокомпозіт комбінація з керамічної маси і композитного матеріалу. У порівнянні з композитом міцніший, а з керамікою простіше в обробці, так як не потребує запіканні,
ну і, зрозуміло, класична кераміка (в тому числі пресована). Вона ж фарфор.

Читайте також:  Что такое стационарное лечения алкоголизма

На замітку! До безметалове протезів можна віднести і вироби з пластмаси. Вони частіше застосовуються для тимчасових конструкцій. Мають високу поглинанням барвників, крихкістю. Відрізняються простотою виготовлення і невисокою вартістю.

2. Види протезів з кераміки

e-maxВиделяют два види керамічних коронок з чистого матеріалу. Перший класичні цільні (фарфор) виготовляються з суцільної керамічної маси шляхом випалу або відливання. Другий вид пресована кераміка. Представлена ​​брендами IPS E.Max® і Empress®.

Матеріал IPS E.Max міцну склокераміки на основі дісілікат літію. Матеріал добре пропускає світло. За оптичними властивостями максимально схожий з натуральної емаллю зубів. Коронки з даного матеріалу підходять як для передньої, так і для жувальної групи, матеріал Empress в основі цих коронок також лежить склокераміка, але з додаванням лейцита (мінеральний компонент).

Протези Empress характеризуються дуже високими естетичними властивостями, проте мало стійкі до підвищених навантажень. Їх ставлять тільки на передні зуби.

Пресовані вироби вважаються найбільш передовим способом протезування зубів, оскільки створюються з використанням сучасного комп’ютеризованого і роботизованого обладнання CAD CAM.

Технології виготовлення коронок

Існує кілька варіантів технологій виготовлення безметалловой кераміки. Кожен з них має кілька особливостей.

Виготовлення керамічних коронок CAD CAM

1 тип: випал керамічної маси на моделі
Керамічна маса піддається впливу високих температур в вакуумі. До теперішнього моменту процес випалу проводився на платиновій фользі. Сьогодні виробництво відбувається з використанням моделі, до складу якої додані фосфати. Це підвищує стійкість матеріалу до високих температур і знижує матеріальні витрати на виробництво. Серед плюсів технології — швидкість виготовлення, точність, можливість домогтися потрібного відтінку.

2 тип: виготовлення методом центрифугування
Каркас відливають за допомогою центрифугування: керамічна маса, розганяючись, надходить в форму, а потім обпалюється. Плюсом методу є повна відсутність пористості матеріалу, можливість точної полірування. Серед недоліків відзначають складність виготовлення в технічному відношенні. Крім того, за цією технологією можна зробити мости.

Читайте також:  Імплантація зубів: як заощадити та інше

3 тип: пресування (для технологій Empress E.Max)
Пресування — надання матеріалу форми під тиском при високій температурі. Коронку виготовляють на основі воскової конструкції. Отримане виріб має високі естетичні якості, точно прилягає до опори, стійке до зносу. Технологія застосовується для виготовлення керамічних коронок на каркасі або без нього.

4 тип: фрезерування керамічної заготовки (CAD / CAM)
Домогтися високої точності пресованої керамічної коронки і скоротити терміни її виготовлення можна за допомогою технології CAD / CAM. За допомогою системи CAD внутрішньоротовим сканером (або після сканування отриманих зліпків) лікар вносить отримані дані в комп’ютер і отримує майбутній проект (електронний зліпок), а система CAM здійснює підготовку виготовлення протеза шляхом фрезерування на основі отриманого проекту. Вся інформація відправляється на фрезеровочного обладнання, на якому з заготовок створюється остаточна конструкція.

Ціна на коронки

Керамічна коронка на зуб ціна від 10 000 грн.
У вартість включені всі маніпуляції з виготовлення, встановлення та підгонці коронки.

Як встановлюють керамічну коронку на зуб

Установка проходить в кілька етапів:

  • підготовка до протезування — рентген, обробка зуба, при необхідності — лікування. Тут важливо дуже якісно очистити канали, щоб не виникло повторне запалення всередині зубних каналів,
  • зняття зліпків,
  • виготовлення коронки за відповідною технологією, які були розглянуті вище,
  • примірка моделі коронки, доробка при необхідності,
  • фіксація готового виробу на спеціальний цементний розчин.

При значному руйнуванні зуба перед тим, як ставлять коронку, в корінь встановлюють штифт або культевую вкладку.

Джерело: Стоматологія Elma.net.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *