Пт. Апр 26th, 2024
Виниры

Вінірінг, вініри, люмініри, покриття на зуби, накладки на зуби. У статті ми розповімо що це таке, чи шкідливі вони для здоров’я і скільки це коштує.

Вініри це тонкі накладки товщиною від 0,2 мм як очна лінза (люмініри) до 0,5 мм (вініри), призначені для покриття зовнішньої зубної поверхні, іноді частини внутрішньої.

Вініри використовують для того, щоб поліпшити зовнішній вигляд зубів. Вініри не замінять відсутній зуб і не і справлять неправильний прикус, але зможуть замаскувати негарні дефекти зуба. Можна зробити вінір як природній зуб, а можна білосніжним, як в рекламі. Основне призначення вінірів — естетика.

Технологія виготовлення вінірів з’явилася у кінці 30-х років минулого століття і впровадив її американський доктор Чарльз Пінкус, який лікував голлівудських акторів, створюючи сліпучі посмішки перед зйомками. У зв’язку з тим, що у той час не було адгезивних цементів, вініри трималися на зубах максимум декілька днів. Цю технологію ми можемо сміливо віднести до минулого . Звідти ж, до нас і прийшло відоме визначення «голлівудська посмішка».

Основні показання для встановлення вінірів

  • Зміни кольору зубів в результаті лікування ускладнень карієсу (тобто лікування каналів зубів);
  • Прийому антибіотиків при формуванні своїх зубів (тетрацикліну), флюорозу, гіпоплазії;
  • Тортоаномалії зубів (криві або повернені) або патологічна стертість (короткі зуби);
  • Наявність трем і діастем (широкі міжзубні проміжки);
  • Ясенна посмішка (коли при посмішці видно велика частина ясен);
  • Слабкий тонус шкіри і м’язів нижньої частини обличчя (обличчя старця);
  • Встановлюють вініри на жувальні зуби для підвищення прикусу.

Що краще: вініри або коронки?

Вініри і коронки це різні конструкції по своїх функціях. Вони покращують зовнішній вигляд зубів, посмішки. Зубні коронки ж, виготовляють коли зуб зруйнований внаслідок карієсу і його ускладнень. Коронки відновлюють функцію зуба і захищають його від повторного виникнення каріозних процесів. Що краще поставити вініри або коронки на передні зуби вирішувати повинен лікар, посилаючись на об’єктивні показання та протипоказання.

Читайте також:  Гранатір Желько - медичний аферист продовжує бізнес на крові українців

Протипоказання до встановлення вінірів:

  • Бруксизм;
  • Глибокий прикус (неправильний прикус);
  • Погана гігієна порожнини рота, точніше, її відсутність.

Чи можна ставити вініри, якщо прикус неправильний? Чи можна ставити вініри якщо зуб без нерва?

Остаточне рішення приймає лікар, але за наявності проблем з прикусом некоректне протезування може привести до руйнування конструкції і порушення роботи СНЩС.

Виготовлення вінірів

Залежно від способу виготовлення і матеріалу вінірів їх можна розділити на: прямі і непрямі.

Прямий метод виготовлення вінірів.

Прямі вініри робить лікар стоматолог безпосередньо у роті пацієнта. При цьому використовуються композитні матеріали, аналогічні тим, з яких роблять пломби, також, використовуються спеціальні композитні фарби для створення різних ефектів «живих» зубів. Тобто, зуб обробляється (знімається емаль) на потрібну товщину приблизно від 0,3 до 0,7 міліметрів, а потім на зубній поверхні пошарово формується вінір, завершує процедуру шліфовка і поліровка. Зазвичай, це називається реставрацією зуба (художньою реставрацією і т. д.).

Якщо вимагається виправити естетику тільки одного зуба або виправити скол зуба, то цей спосіб буде ідеальним варіантом. Перевагою цього способу є умовна дешевизна виготовлення і невеликий час. До мінусів можна віднести короткий термін служби, крихкість конструкції і недосконалу естетику.

Непрямий метод виготовлення вінірів.

Непрямий метод набагато складніший знадобиться декілька відвідувань лікаря. Але, з появою 3D-сканера, пацієнт бачить те, що він отримує на виході і завжди може відкоригувати форму і колір вініра.

У iStomatolog спочатку проводиться сканування зубів пацієнта і, заздалегідь, моделюється мокап майбутніх зубів для перенесення в ротову порожнину пацієнта. На цьому етапі ми розглядаємо форму, розмір зубів і глибину препарування (обточування зубів для нанесення вінірів) зубів. Іноді, після цього етапу, видно що зуби не треба обточувати взагалі і тоді можна виготовити люмініри.

Читайте також:  Імплантація зубів: як заощадити та інше

Наступний етап препарування зубів під вініри, сканування оброблених зубів і виготовлення тимчасових вінірів в це ж відвідування із спеціального матеріалу ПММА. Скан передається на фрезер і фрезер виготовляє вініри з кераміки. Наступний етап зняття тимчасових конструкцій із зубів і фіксація постійних.

Матеріали з яких виготовляють вініри

Вініри можуть бути:

  • Композитні;
  • Керамічні;
  • З оксиду цирконію.
Які вініри краще?

Відповідь проста це керамічні вініри, гібридна кераміка або полевошпатна кераміка. Це ті матеріали, які гарно передають природний колір і фактуру природніх зубів, вони мають високу точність прилягання до зубної поверхні, чого неможливо досягти з композитними реставраціями.

Що відбувається із зубами під вінірами?

Стан зубів під вінірами не змінюється, якщо конструкції встановлені правильно. Важливо стежити за гігієною порожнини рота і не забувати, що не можна зняти-поставити вініри. Вініри можна лише замінити.

Чи можна вибілити вініри?

На жаль, ні. Вибілити мікропротези неможливо, накладки замінюють на інші конструкції з відтінком по світліше.

Термін служби вінірів

Термін служби вінірів складає від 10 до 15 років. Як його можна продовжити?

  • Гігієна порожнини рота. Межа між штучним матеріалом і зубною емаллю знаходиться в зоні ризику, де може розвинутися карієс (при поганій гігієні порожнини рота). Кращим помічником тут послужить іригатор для порожнини рота та/або гігієніст клініки;
  • Постарайтеся не вживати фарбувальні і висококислотні продукти;
  • Надмірне навантаження на вініри призводить до сколів. Не варто гризти шкаралупу горіхів або намагатися використати зуби в якості відкривачки бережіть реставрації від ушкоджень;
  • При бруксизмі на ніч рекомендується надівати спеціальну захисну капу. Це також допоможе збільшити термін служби вінірів.
Скільки коштують вініри?

Залежить це від використовуваного матеріалу і технології виготовлення.

Читайте також:  Отбеливание зубов: реальность и мифы

Композитні від 100 Євро.
Керамічні від 300 Євро. Але їх вартість повністю виправдовує себе отриманим фінальним результатом.

Окремий вид вінірів це люмініри

Люмініри це надтонкі керамічні пластинки, які виготовляються в однойменній компанії. З цими вінірами практично не треба обточувати зуб і вони вважаються стандартами голлівудської посмішки. Їх головний мінус це вартість.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *