Вс. Дек 8th, 2024

Кожна лампочка для опромінювача чи дезінфекційної лампи має свій ресурс служби, по завершенню якого вона підлягає заміні. Змінні елементи повинні бути сумісними з пристроями та системами, які використовуються. Знайти відповідний варіант можна за посиланням https://medtehnikalife.com.ua/ua/lampochki-bakteritsidnye/ − на сайті представлений широкий вибір моделей медичної техніки та обладнання.

Зазвичай рециркулятори повітря закритого типу вимагають заміни лампочок після того, як останні відпрацювали 8000 годин. Це в середньому один рік безперервної роботи. Для ультрафіолетових випромінювачів на кшталт УФО, ОУФК ресурс функціонування лампочок розрахований на дещо менший період – близько 6000 годин.

Як зрозуміти, що настав час для заміни лампочок?

Аби з’ясувати, чи не пора замінювати лампочки, слід орієнтуватися на:

  • Термін експлуатації, вказаний виробником. Зазвичай виробники надають цю інформацію у годинах використання. Значення можуть відрізняться, з огляду на марку та модель обладнання. Всі лампи у закладі мають бути обов’язково промарковані. Необхідно вести журнал обліку годин користування обладнанням, щоб своєчасно списати та замінити деталь, яка втратила придатність до застосування.
  • Зниження ефективності. Якщо було виявлено, що бактерицидна дія погіршилася, доцільно здійснити заміну.
  • Відсутність характерного «озонового» запаху у кварцових лампах. Це свідчить про несправність елемента.
  • Візуальні ознаки зношування. Якщо на поверхні виробів помічені темні плями на кінцях, потьмяніло скло, це може бути «сигналом» про те, що ресурс вичерпався.
  • Неполадки в процесі користування обладнанням. Коли лампочка почала працювати з перебоями або взагалі перестала вмикатися, у більшості випадків це значить, що вона вийшла з ладу та вимагає заміни.

aAqi6HtvJF_ngGc6JmsVIGZaqpOMeryG_0mcdwMP2OJVtXswZ_RDY4pikucO_cezBWEN-9_WL1_z9orhepAr4MrYLmwz0hYbQkhnRifDHDs2wVxZj5zgrSIUe4Q5fDi_R2Pu2jXp1cUugF2yvHPk4OY

Навіть якщо елемент вмикається та світить, за зовнішніми ознаками видається справним, але за інструкцією, його ресурс експлуатації завершився, краще придбати нову лампочку та замінити її, щоб не ризикувати ефективністю знезараження повітря та поверхонь. Зокрема, це особливо важливо для обробки інструментів у косметологічних кабінетах, а також лікарнях, поліклініках та інших медичних установах. Так, неякісна стерилізація медичних інструментів може призвести до вкрай негативних наслідків для здоров’я пацієнта.

Читайте також:  Лищина Сергей Богданович: сепаратист-патриот, друг Олега Вольмана с заводом в Житомире и шахтой в ДНР

Що враховувати при заміні лампочок в дезінфекційному обладнанні?

Слід обов’язково зважати на те, що ультрафіолетова радіація може зашкодити здоров’ю, зокрема, очей та шкіри. Тому, обслуговуючи дезінфекційні шафи та інше знезаражувальне устаткування, потрібно проявляти обережність. Під час заміни лампочок необхідно чітко дотримуватися інструкцій виробника обладнання та загальних правил безпеки, застосовувати відповідні засоби захисту. Списані старі деталі можуть зберігатися не більше, ніж 6 місяців, з розміщенням в окремому металевому ящику зі спеціальними відмітками, щоб уникнути порушення цілісності та потрапляння шкідливих випарів у повітрі. Викидати у загальний смітник з побутовими відходами їх ні в якому разі не можна – відпрацьовані елементи підлягають утилізації у спеціальному порядку, оскільки є небезпечними для людини та навколишнього середовища.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Comments links could be nofollow free.