Нові будівельні та оздоблювальні матеріали з’являються майже щомісяця. Те, що ще вчора здавалося модним і популярним способом декоративного оздоблення житла, сьогодні вже безнадійно застаріло. Натяжні стелі в Києві на сайті NatyazhnyePotolki.kiev.ua відомі досить давно, проте найбільшої популярності зажили в останні роки, коли досягнення промисловості дозволили значно зменшити вартість технології, при цьому суттєво збільшивши асортимент та варіанти друку. До того ж монтаж натяжної стелі також став більш звичним та простим процесом, який наразі займає лише декілька годин. Проте й досі лишаються скептики, які продовжують використовувати більш традиційні моделі. Тож які переваги має така технологія?
Плюси та мінуси натяжних стель
Навколо відносно новітньої технології вже склалось досить міфів. Основний з них пов’язаний з вартістю — вважається, що це досить дорога версія декорування. Проте ціна на натяжний матеріал постійно знижується. У підсумку, якщо брати популярні рішення, то при оформленні, наприклад, вітальні є два найпопулярніші варіанти — ПВХ плівка і гіпсокартонні листи. Часто вважається, що кінцева вартість робіт майже однакова. Та якщо звернути увагу на термін експлуатації таких варіантів та необхідність обслуговування, то встановити сучасні натяжні стелі вийде значно дешевше. Звичайно, це не враховує дизайнерські версії або складні конструкції — але у цьому випадку неоціненним є створення унікального простору.
Які є плюси та мінуси натяжних стель? До недоліків зазвичай відносять такі аспекти:
- матеріал, який може бути різної якості. Але вирішується це питання дуже просто — достатньо замовити виробництво та монтаж у перевіреної компанії, яка відповідає за високу якість всієї конструкції;
- такі стелі накладають обмеження на теплову потужність, що розсіюється світильниками, тобто тут найкращим варіантом мають бути «економічні» люмінесцентні та світлодіодні лампи;
- велика площа приміщення може стати причиною провисання, тому потрібні спеціальні заходи для того, щоб цього уникнути;
- залишається відкритим питання екологічності. Більшість натяжних стель виготовляють з полівінілхлориду, тому варто перевіряти сертифікацію на ПВХ-плівку. Є, звичайно, і більш екологічний варіант — плівка з поліестеру і поліуретану, але їх виготовляють в менших обсягах, та вони суттєво дорожчі.
Такі недоліки можна усунути, принаймні частково. Тоді переваги такої технології значно переважатимуть:
- вага натяжних стель неймовірно мала, тому в приватних будинках немає додаткового навантаження на фундамент. Особливо це важливо в старих будинках, де досить частими є порушення технологій будівництва;
- кількість сміття при монтажі мінімальна;
- зводиться така стельова конструкція за дуже короткий час;
- тріщини не можуть з’явитися в принципі;
- є різні види фактур: є глянцеві та матові натяжні стелі, варіанти для тканини, замші, глянцю, що дає можливість проявити дизайнерські здібності.
Звичайно, такий варіант оздоблення не є ідеальним, проте він дозволяє вирішити більшу частину проблем декорування стелі, тому наразі є найкращим з наявних.