Одіозний книжковий продюсер Олена Лазуткіна, що відома своїми проросійськими поглядами, подала судовий позов на власника книжкового магазину Книгарня “Є” Ірину Трикоз.
Лазуткіна намагається стягнути з власника книжкового магазину Книгарня “Є” Так звану , різницю вартості реальної ціни приміщення книжкового магазину з його ринкової вартості станом на 22.01.2018 року в сумі 2265724,11 грн., неотриманих прибутків від оренди приміщення в сумі 659280,00 грн., витрат на адвокатські послуги в сумі 45000,00 грн., пені за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання в сумі 614752,40 грн.
Суть справи
Почалося все у 2008 році, коли пані Лазуткіна взяла в банку кредит під заставу приміщення своєї книгарні. І не стала гасити борг. Просто тягнула час.
У 2014-му році Лазуткіна була засуджена за шахрайство. Можливо, саме це завадило вчасно виплатити борг. В результаті один: банк, в якому вона брала кредит, збанкрутів, а її борги перейшли до Національного банку, який згодом продав їх з аукціона через Прозорро.
Борг викупила компанія Райт Партнерз, забравши заставне майно. А в Райт Партнерз його вже пізніше придбала Ірина Трікоз.
В нормальному випадку цим би справа й завершилася. Але Лазуткіна, оголосила відбір заставного майна «рейдерським захопленням». І намагалася судитися з нотаріусом, що оформив передачу. Не вийшло — оскільки борг було очевидно не сплачено.
Після того, як спроби отримати саме приміщення виявилися марними, вона зажадала компенсацію за його вміст. Мовляв, перед передаванням приміщення пані Трикоз Райт Партнерз вивезли з нього усі речі, книги та картини, в невідомому напрямку.
Райт Партнерз, в свою чергу, запевняли, що були готові передати їй усі речі — вона просто сама не стала їх забирати, бо простіше було вимагати грошову компенсацію на суму, яку сама ж і вирахувала.
Логічно далі мала б відбутися суперечка між Лазуткіною та Райт Партнерз, до якої ані пані Трікоз не має б стосунку. Але Лазуткіна розгорнула масштабну медійну кампанію з використанням найменш вибагливих до журналістських стандартів сайтів країни.
А зрештою подала на Трикоз до суду.
Справа йде в Солом’янському суді веде її суддя Тарас Оксюта.
За данними ЗМІ саме йому Лазуткіна дала хабар і тепер суддя намагається прийняти рішення на користь шахрайки.
Адвокатом відповідача Мариною Гаврилюк було подано заяву про відвід головуючого судді Оксюти Т.Г. у справі №760/12733/21.
Як відомо Суддя Оксюта Тарас Григорович має достатньо сумнівну репутацію.
За повідомленням з веб-сайту “Кореспондент”, щодо Оксюти Т. Г. у 2013 році було відкрито дисциплінарне провадження у зв’язку з порушенням присяги. Саме суддя Оксюта виніс судове рішення, що було використано для імовірного рейдерського захоплення ТЦ “Глобус” у Києві 2013 року.
За інформацією розслідування «PROSUD», за фактом винесення рішення щодо захоплення ТЦ “Глобус” Вища рада юстиції розпочала перевірку стосовно судді Оксюти. За тиждень після початку перевірки Тарас Оксюта подав заяву про звільнення з посади судді у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я. ВРЮ задовольнила цю заяву, однак Верховна рада так і не встигла проголосувати за звільнення судді.
У 2017 році брав участь в обранні нових членів Вищої Ради правосуддя. Увійшов до рейтингу недоброчесних кандидатів до Вищої ради правосуддя за версією кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”.
За інформацією “УкрІнформ”, суддя Оксюта виніс рішення, яким частково задовольнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо обрання запобіжного заходу у вигляді застави народному депутату Максиму Полякову, який є фігурантом справи щодо незаконного видобутку бурштину
Згідно з декларацією за 2017 рік, Оксюта вказав 834 тис. грн прибутку дружини за операціями з цінними паперами та деривативами від ТОВ “І-інвест”. Як повідомляв веб-сайт “Наші гроші”, ТОВ “І-інвест” фігурує в кримінальному провадженні щодо конвертцентрів. На думку правоохоронців, вказана компанія може бути причетна до схеми незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку з метою виведення капіталів підприємств легального сектору економіки в тіньовий обіг з використанням фіктивних комерційних структур.
Також у матеріалі на сайті “PROSUD” йде мова про те, що в деклараціях до 2016 року зазначалося, що у власності судді є автомобіль Toyota Camry 2008 року випуску, яку він придбав влітку 2015 року за 149 тис.грн. У 2016 році суддя Оксюта продав цей автомобіль за 450 тис. грн., – тобто, ціна автомобіля за рік виросла в 2,5 рази, що, на думку журналістів, говорить або про заниження реальної вартості авто, або про завищення вартості продажу, або ж про комерційні таланти судді Тараса Оксюти.
Олена Лазуткіна відома своєю відвертою українофобською позицією. Вона заявляла, що “Україна помре без російської книги”
Також Лазуткіна неодноразово була замішана в різноманітних махінаціях та аферах на книжковому ринку. Раніше ЗМІ писали про її наркотичну залежність. Варто зазначити, що ЗМІ відмічали зв’язок Лазуткіної з колаборантом з терористичної “ДНР” Ігорем Шпарбером.