Пт. Июн 21st, 2024

Електрика у дерев’яному будинку: що важливо знати?

Електрика – невід’ємний атрибут будь-якого будинку. І вона має облаштовуватись так, щоб ризики займання були мінімальними. Замовити електромонтажні роботи в Тернополі зручно на сайті https://remontuem.te.ua/elektrik/

Важливо

Для виключення пожежі варто пам’ятати, що:

  • всі кабелі повинні бути у вогнетривкому ізоляті;
  • прокладання комунікацій проводиться тільки у спеціальні жолоби – термічні пластикові, алюмінієві короби або трубки;
  • обов’язково використання дротів з аналогічних матеріалів – наприклад, з мідними жилами;
  • переріз дроту повинен відповідати передбачуваному навантаженню на мережу;
  • обов’язково працювати у кабельній продукції максимально акуратно, щоб унеможливити пошкодження ізоляції;
  • канали для прокладання бажано обробити спеціальними захисними складами, які допоможуть запобігти спалаху.

У жодному разі не можна використовувати стандартні пластикові трубки для прокладання дроту. Вони провокують загоряння, їх часто ушкоджують гризуни, а дерев’яний пил у будинку погіршує ситуацію – пошкоджений кабель легко іскрити, а пил тягне за собою миттєве загоряння.

Особливості облаштування

Спочатку роблять облаштування распредщитка. У ньому групують кілька приладів: ПЗВ, лічильник електроенергії, а також інші захисні механізми (залежно від навантаження та кількості приладів у будинку). Для зручності модернізації в щиток можна впровадити кілька додаткових резервних автоматів, щоб перебудувати електросхему з мінімальними витратами.

Пристрій проведення проводиться прихованим способом, відкритим, а також за допомогою спеціальних кабель-каналів (електро коробів).

Прихована електропроводка у дерев’яному будинку – складна в облаштуванні система, що має підвищені вимоги до дотримання правил. Але при грамотному проведенні дроту ретельно приховані від сторонніх очей.

Всі комунікації укладаються в заздалегідь підготовлені пази та обгортки, що не загоряються. Не допускається найменшого скручування проводів, а з’єднання здійснюється за допомогою клемників. Подальша зміна розведення досить складна.

Читайте також:  Как выбрать и купить СПА бассейн

Електропроводка, встановлена відкритим способом – один із простих та недорогих за вартістю варіантів електрозабезпечення дерев’яного будинку. Єдине, що вона виглядає досить неестетичною.

Електропроводка в гнучких електрокоробках або кабель-каналах — своєрідний компроміс безпеки та зручності монтажу. Після встановлення приміщення не втрачає зовнішній вигляд, а спеціальні пристрої забезпечують безпеку та відсутність ризику займання.

І найголовніше. Не забудьте, що професіонали-практики завжди встановлять будь-яку електрику в будинку грамотніше за найрозумніших теоретиків, будь то дерев’яна дача у бабусі або добротний цегляний будинок. Тому не шукайте легкої вигоди в такому серйозному безпековому питанні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *