Ср. Июл 24th, 2024

Як вибрати профнастил та куди його можна використати? Профнастил для парканів та покрівель. Маркуваня та види. Купити профільні листи будь-якої структури тут буде легше.

Профнастил відноситься до найбільш затребуваним будівельним матеріалам.

Різноманітність властивостей і експлуатаційних характеристик дозволяє використовувати його:

 • для установки парканів як тимчасових, так і постійних;
 • при зведенні та облицювання стін;
 • для облаштування покрівлі;
 • в збірці швидкомонтованих будівель;
 • в якості незнімної опалубки.

Будівлі з профільованих листів

Основою профнастилу є профільований сталевий лист. Залежно від виду і призначення матеріалу він може мати тільки оцинкування або ще і додатковий шар захисного полімеру.

Сталь надає міцність, пластикове покриття — антикорозійні і декоративні властивості. Профнастил для паркану найчастіше вибирається з оцинкуванням, для покрівлі — із шаром полімеру.

Вимоги до вихідних матеріалів, захисних покриттів і геометричної точності розмірів викладені в ГОСТ 24045-2016. Висота гофра (поздовжньої складки) становить 8-44 мм у профнастилу для заборів і стінових огороджень і 20-144 мм для несучих і покрівельних листів.

Маркування

Кожен вид профнастилу позначається буквено-цифровий абревіатурою, що вказує основні розміри листа і його призначення. Наприклад, для паркану, покрівлі, перекриття і т. П. Відповідно до ГОСТ 24045-2016 матеріал ділиться на наступні категорії:

 • Профлистил використовуються в несучих конструкціях, розрахованих на значне навантаження;
  Сюди відносяться профнастили для заборів і стінових огороджень. Вони мають меншу висоту перетину і товщину;
 • Універсальні листи. Можуть використовуватися як для парканів та огорож, так і для несучих конструкцій.

Крім цього, матеріал може маркуватися «НК» (для покрівельних настилів з несучої і огороджувальної функцією) і «НП» (для сталезалізобетонних перекриттів).

Після букв, що показують призначення профнастилу, йде ряд чисел, що позначають:

 • висоту профілю,
 • товщину листа,
 • монтажну ширину,
 • максимальну довжину.
Читайте також:  Ігор Молоток - народний депутат України з робочим візитом завітав на Кролевеччину

Всі розміри вказані в міліметрах. Маркування може також містити інформацію про захисному покритті або конструктивних особливостях профнастилу. Наприклад, буква К означає, що даний профіль має капілярну канавку.

Види покриття профнастилу

Матеріал нанесеного захисного шару визначає сферу застосування профільованого листа, його зовнішній вигляд і довговічність. Виробники пропонують наступні типи профнастилу:

 • оцинкований. Якість покриття регламентовано ГОСТ 14918-80. Матеріал випускається в трьох класах товщини: підвищеному (40-60 мкм і більше), першому (18-40 мкм) і другому (10-18 мкм). Листи останньої категорії відрізняються невисокою вартістю, тому часто використовуються для влаштування тимчасових парканів та огорож. Якщо цинкове покриття нанесено електролітичним методом, в маркуванні листа є абревіатура ЕОЦП;
 • з полімерним покриттям. В такому профнастилі на оцинковану поверхню листа наноситься шар пластику товщиною 25-200 мкм. Як полімеру використовуються поліестер (PE), пурал (Pural), пластизол (PVC) і інші матеріали. Серед нових розробок — покриття Printech, що відтворює малюнок натурального каменю, цегляної кладки або дерева. Такий лист може використовуватися як профнастил для паркану або покрівлі.

При підборі профільованого листа слід звернути увагу на наступне:

 • призначення. Для парканів та огорож підійде дешевий матеріал категорії «С», для несучих конструкцій — дорожчі листи з маркуванням «Н»;
 • зовнішній вигляд. Якщо декоративна поверхня є принциповою, вибирайте матеріал з полімерним покриттям. Наприклад, профнастил для забору Printech дозволить не тільки створити стильне огорожу, а й заощадити на матеріалі;
 • довговічність. Вона залежить від товщини захисного шару. Для використання в складних атмосферних умовах рекомендується матеріал з покриттям з пластизола. Такий профнастил для забору та покрівлі довго збереже свій привабливий вигляд.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *