Чт. Окт 10th, 2024

Металургійний прокат — це вироби, які виготовляються із залізної руди після гарячої, теплої або холодної обробки. Цим терміном об’єднано велику кількість сталевих елементів, які повсюдно використовуються в різних будівельних галузях.

У поняття «металопрокат» входять такі вироби, як — арматура, кутик, швелер, балка, в’язальний дріт, смуга, квадрат, складеного сітка, а також різні види листів і труб. Всі ці вироби є невід’ємними частинами сучасних будівель, а зведення багатоповерхових монолітних будівель без них було б взагалі неможливим. Фактично, металопрокат в тій чи іншій формі оточує людей повсюдно, так як використовується в безлічі сфер — від сільського господарства до машинобудування. Багато в чому, таке поширення обумовлено універсальністю даних виробів.

Метал в усі часи був одним з найважливіших матеріалів для людства. В наші дні його цінність зовсім не зменшилася, навпаки — він продовжує допомагати людям досягати нових висот в інженерії. Тому особливе місце виробів зі сталі серед інших будівельних компонентів і матеріалів є непорушним.

Ще однією перевагою даних елементів, крім універсальності, також є їх міцність. Завдяки цій якості металопрокат може використовуватися як в чистому вигляді — для зведення різних металевих конструкцій, так і знаходиться в складі інших будматеріалів, таких як залізобетон.

Універсальність і надійність сталевих елементів дозволяють створювати з них великий спектр споруд — від найпростіших (огорожі, перила) до дійсно складних (мостові прольоти, що підтримують ферми).

Найбільшу популярність металопрокат отримав в сферах монолітного і блочного домобудівництва, а також при спорудженні мостів і прокладання високовольтних ліній електропередач. Найбільші обсяги стали витрачаються при зведенні будинків з монолітними каркасами, які складаються з залитої бетоном арматури. Що стосується будівель з бетонних блоків, то арматура та інші подібні елементи знаходяться, в цьому випадку, усередині панелей і перекриттів. Велика кількість стали також використовується і при будівництві мостових переходів, а також опор для ЛЕП, які повністю складаються з цього матеріалу. Важливо, що при цьому ціна на металопрокат, представлений на будівельному ринку, є досить доступною, завдяки великій кількості виробників даної продукції.

Читайте також:  Опубликован список компаний из РФ, против которых 2 апреля ввели санкции "База знань"

Виробництво і класифікація металопрокату

Виготовлення металопрокату проводиться за допомогою спеціальних прокатних станів із застосуванням технологій холодної, теплої або гарячої прокатки. Класифікація виробів зі сталі передбачає її поділ на кілька видів, виходячи з типів профілю, сортаменту і обробки. Профілем називається вид поперечного перерізу конкретного виробу, а сортаментом — сукупність різних профілів, які відрізняються один від одного розмірами і формою.

Види металопрокату

Залежно від сортаменту, металургійний прокат ділиться на чотири типи:

  • Листовий металопрокат — рулони і листи сталеві, які виготовляються методом гарячого і холодного оброблення;
  • Сортовий металопрокат — смуги, шестигранники, квадрати, кола, звичайна і армована арматура, фасонні вироби загального (двотаврові балки, швелери, куточки) і спеціального призначення (вироблені для конкретних галузей);
  • Прокатні труби — круглі, профільні, зварні, безшовні, а також мають змінний діаметр перетину;
  • Металопрокат спеціальних видів — колеса, кулі, бандажі, а також гнуті і періодичні профілю.

 

Сортовий металопрокат

Залежно від профілю, металургійний прокат також ділиться на чотири типи:

  • Сортовий металопрокат — арматура, балка, дріт, смуга, коло, квадрат, шестигранник, рейки, катанка та інші подібні вироби;
  • Металопрокат фасонний — швелер, куточок і двутавр;
  • Металопрокат листовий — гарячекатаний, холоднокатаний, оцинкований лист, профнастил та інші подібні вироби;
  • Нержавіючий металопрокат — спеціальні труби, сітки і металовироби та інше.

Обробка металлопрокату

Залежно від типу обробки поверхонь, металургійний прокат теж ділиться на чотири типи:

  • Дзеркальний металопрокат;
  • Матовий металопрокат;
  • Шліфований металопрокат;
  • Калібрований металопрокат.

Купити металопрокат в Києві, можна недорого гуртом і в роздріб ознайомившись з відповідним розділом каталогу. Широкий асортимент даних виробів, вироблених різними підприємствами, допоможе без зусиль підібрати необхідні елементи для будь-якої сфери.

Металопрокат, ціна якого залежить від його виду, марок сталей і її якості — це сукупність досить простих, але дуже важливих і затребуваних елементів, без яких неможливо обійтися в сучасному будівництві.

Читайте також:  ГБР проводит обыски на "Кузне на Рыбальском" и "Богдан Моторс" "База знань"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *