Сб. Май 18th, 2024

У народі за лікарем цієї спеціальності закріплений статус «чоловічого» лікаря. На ділі ж урологічні захворювання — це проблеми сечостатевої системи не тільки чоловічої частини населення: вони можуть виникнути однаковою мірою і в жінок, і в чоловіків.

Уролог лікує захворювання:

 • сечового міхура;
 • сечоводів;
 • сечовипускального каналу;
 • надниркових залоз;
 • нирок;
 • передміхурової залози (у чоловіків);
 • і зовнішніх статевих органів.

Нижче ми постараємося трохи докладніше розглянути найпоширеніші в урології захворювання та їхні основні симптоми. Якщо у вас є хоча б один симптом із нижченаведених, обов’язково звертайтеся за консультацією уролога в клініку «JMC». Докладніше за посиланням: https://jmc.org.ua/.

Які захворювання належать до урології?

Ця галузь медицини, досить обширна і об’єднує низку суміжних профілів. За спрямованістю урологія ділиться на геріатричну, жіночу, чоловічу і дитячу. До урологічних захворювань належать, наприклад:

 1. Простатит — запальне захворювання передміхурової залози (простати). Як і інші урологічні хвороби, може проходити в гострій або хронічній формі. Ця залоза присутня тільки в чоловічому організмі, тому жінкам подібна проблема не загрожує. Ознаки та симптоми: для захворювання характерні постійні позиви до сечовипускання і біль внизу живота. Слабовиражена ерекція, дострокове сім’явиверження і втрата оргазму. За гострої стадії температура піднімається до 40°С, можливі довготривалі перебої у випорожненні сечового міхура.
 2. Аденома — взагалі кажучи, це доброякісна пухлина одного з видів внутрішніх тканин людини — так званого залозистого епітелію. До аденоми схильний будь-який внутрішній орган, який містить цей вид тканини. Але найвідомішою і досить поширеною в урології є хвороба «Аденома простати» (знову-таки, виключно «чоловіче» захворювання). Ознаки та симптоми: на ранній стадії проявляється в необхідності напружувати черевний прес для сечовипускання, сам процес стає тривалішим. Струмінь млявий і нерівномірний. З розвитком хвороби з’являється у багатьох чоловіків нетримання сечі, постійні позиви. Сім’явиверження і сечовипускання супроводжуються болем. Небезпечна не тільки сама по собі, а й тим, що може з часом перерости в злоякісну пухлину.
 3. Сечокам’яна хвороба — урологічне захворювання, за якого в сечових шляхах і органах, пов’язаних із сечовипусканням, утворюються «камені» — конкременти. Це захворювання характерне як для жінок, так і для чоловіків однаковою мірою. Його може викликати неправильна дієта, насичена солями, наприклад. Також сечокам’яна хвороба може бути наслідком «поганої» води у вашому регіоні. Ознаки та симптоми: заявляє про себе болями в паху та/або попереку. Спорожнення сечового міхура болісне, позиви виникають частіше, ніж зазвичай, у сечі виявляється кров. У період загострення (під час руху конкрементів усередині сечової системи) гострий біль настільки сильний, що багато хто оцінює його на 9 балів за 10 бальною системою.
 4. Імпотенція — зниження або зникнення функціональної активності чоловічих статевих органів. Ознаки та симптоми: основна ознака — відсутність ранкової ерекції поряд зі зниженням твердості статевого члена під час статевого акту. Ерекція виражається слабкіше і з’являється рідше, еякуляція відбувається завчасно.
 5. Цистит — запальне захворювання сечової системи, що зустрічається як у чоловіків, так і в жінок. Ознаки та симптоми: часте сечовипускання, супроводжується печінням. Помутніння сечі або сліди крові в ній.
 6. Варикоцеле — венозне захворювання статевої системи в чоловіків, що характеризується вузлуватими розширеннями та подовженням вен сім’яного канатика. Ознаки та симптоми: у ділянці яєчка періодично з’являється тягнучий біль.
 7. Гідроцеле (водянка яєчка) — скупчення в яєчниках (їхній оболонці) серозної рідини. Виникає через утруднення або неможливість відтоку її лімфатичними судинами. Ознаки та симптоми: припухлість мошонки, поява ущільнення, може не супроводжуватися болем.
 8. Епідидиміт — запалення придатка яєчка. Ознаки та симптоми:  болі в животі та/або боці. Виділення з уретри з неприємним запахом, кров у сечі та біль під час спорожнення сечового міхура.
 9. Віковий гіпогонадизм — належить не стільки до урологічних хвороб, скільки до комплексних проблем на стику урології, ендокринології, загальної терапії та, навіть, психології. Ознаки та симптоми: у літніх чоловіків спостерігається зменшення розміру яєчок, проблеми з ерекцією. На обличчі й тілі ріст волосся йде на спад, ожиріння відбувається за жіночою подобою.
 10. Кондиломатоз — бородавочні нарости в ділянці ануса або вульви, які енергійно розростаються. Ознаки та симптоми: можуть бути кров’янисті виділення.
 11. Уретрит — запальне захворювання на слизовій оболонці сечовипускального каналу (уретри). Найчастіше може спричинятися інфекційними причинами, зокрема під час статевого акту. Ознаки та симптоми: виділення з поганим запахом, болісне сечовипускання.
Читайте також:  Fruit of the Loom: Якість та стиль в одязі для чоловіків

На жаль, але цим списком проблеми, які лікують урологи, не вичерпуються. Однак наша стаття має скоріше ознайомчий характер, тому дозволимо собі обмежитися лише цими, найпоширенішими, на наш погляд, захворюваннями в урології.

Урологія: хвороби та їхні симптоми

Як ви могли помітити, більшість симптомів хвороб в урології хоча й різняться від захворювання до захворювання, проте все ж таки мають дещо спільне. І щоб не запустити розвиток захворювання, важливо вчасно помічати будь-які підозрілі ознаки.

Найпоширеніші тривожні сигнали:

 • Печіння або болісні відчуття в сечостатевих органах, прояв може супроводжувати статевий акт.
 • Видозміна зовнішніх статевих органів.
 • Порушення процесу сечовипускання, болісні відчуття та свербіж.
 • Зміни кольору або запаху сперми (у чоловіків).
 • Дивні виділення.
 • Незвичайний вигляд сечової рідини.
 • Почастішання сечовипускальних позивів.
 • Нетримання.

Ви перебуваєте в групі ризику, якщо у вас є хронічні захворювання або ви ведете нездоровий спосіб життя.

Розвитку урологічних захворювань сприяють, наприклад: безладні статеві зв’язки, надмірне вживання алкоголю та шкідливої їжі, життя в умовах постійного стресу.

Слід зазначити, що сьогодні помітно піднявся віковий поріг багатьох захворювань, які лікують лікарі урологи, а деякі симптоми не викликають занепокоєння на перших стадіях недуги, що так само небезпечно. Адже на ефективність лікування безпосередньо впливає швидкість звернення до лікаря уролога.

Якщо своєчасно не пройти огляд в уролога, або в будь-якого фахівця, що лікує широкий діапазон захворювань, то прогресування недуги загрожує безпліддям або імпотенцією. Менш радикальні наслідки — розлад статевого життя, депресія, падіння працездатності, втрата життєвої активності.

Щоб убезпечити себе від імпотенції або безпліддя, будьте уважні до свого організму. Якщо хоча б одна з перерахованих вище ознак вам знайома, зверніться за консультацією уролога в клініку «JMC».

Читайте також:  Денис Шмигаль заганяє українців у боргову кабалу заради надприбутків Ахметова.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *