Пт. Июл 19th, 2024

Дивно, але адвокат Василь Васильович Костюк мало відомий у професійному середовищі і серед потенційних клієнтів. Мало того – він сам воліє уникати публічності, навіть достовірні фото адвоката Костюка віднайти досить важко.

Відомості щодо його професійної діяльності скупі – відомо, що право займатися адвокатурою він отримав у 2005 році, а обліковується у Раді адвокатів Львівської області. Прийом веде, принаймі так повідомляє Єдиний реєстр адвокатів України, у Львові, за адресою вулиця Пасічна, 95:

Існує ще якийсь доволі дивний канал на Ютубі з назвою «Адвокат Костюк Василий Васильевич», але його контент виклакає скоріше подив.

Крім того, відомо, що Василь Костюк є гривневим мільярдером. Принаймні, такі відомості про нього подавав генерал-майор податкової поліції Юрій Атаманюк у своему інтерв’ю «Гордону». Він назвав Василя Костюка «організатором злочинного угруповання, яке при обороті у 25 мільярдів гривень має прибуток у 2,5 мільярда». Було це у 2020 році, тобто прибуток ОЗУ Костюка, якщо вірити податківцю, становив сто мільйонів доларів. Банальне слово «вражає» тут просто недоречне.

Однак повернемося до персони Костюка – як же адвокату вдається при таких заробітках зберігати інкогніто? Секрет як і заробітків, так і анонімності досить простий. Заробляє свої мільярди Василь Васильович не у якості адвоката Василя Костюка, а у якості «широковідомого у вузьких колах» обнальщика і конвертатора Васі Львівського. Саме під таким «псевдонімом» і знають його клієнти та правоохоронці.

Відомостей про цей бік діяльності Костюка теж не дуже багато, зате багато чуток і домислів. Ми намагалися відділити перше від другого, але це не завжди вдається – треба визнати, що Василь-Вася Костюк-Львівський таки дуже розумна людина, тому зайвого намагається не говорити, а свої справи тримає в таємниці.

Однак при таких масштабах діяльності, хоче того чи не хоче Василь Васильович, а дещо таки стане відомим широкому загалу. Особливо, коли твоє прізвище згадує Юрій Бутусов у контексті заміни «Слугами народу» міністра фінансів.

Читайте також:  Садовому гроші пахнуть. Особливо — крадені в львів’ян

Нагадаємо, 30 березня 2020 року ВР звільнила з посади міністра фінансів Ігоря Уманського, який на цій посаді пропрацював всього три тижні.

Звільнення відбулося після листа Уманського до прем’єр-міністра Шмигаля з вимогою звільнити главу податкової служби Сергія Верланова і главу митної служби Максима Нефьодова.

Особливу критику Уманського викликало різке збільшення обсягів схемних кредитів і здешевлення «обналу» із січня 2020 року. Він вважав це «явними ознаками широкої тінізації економіки» і наголошував, що «бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень податків на місяць на схемних кредитах — схемах мінімізації податкових надходжень».

Одним з основних операторів тіньових схем, на думку джерел, близьких до керівництва міністерства фінансів, був саме Василь Костюк, відомий як «Вася Львівський».

Це не перша згадки Василя Костюка у якості «схемщика» і «обнальщика» — відомо, що він розпоичнав ще за часів Януковича, коли ці схеми квітли буйним квітом. Але перша на такому серйозному рівні, як Цензор.НЕТ, і перша у прив’язці до змін в уряді. І у зв’язці з прізвищами голови ДФС і ДМС.

Звісно, що після такого гучного ляпаса, завданого Бутусовим новій на той час «зеленій» владі, на який ця влада нічого не відповіла, а, як і передбачав автор, «на вимогу Васі Львівського» звільнила міністра фінансів, громадськість зацікавилася персоною Василя Костюка, який міг міняти міністрів, як шкарпетки.

Однак не треба думати, що почав свою діяльність Костюк саме за Зеленського – за влади «кварталівців» вона просто сягнула свого піку. Досі невідомо, чи внесла таки РНБО ім’я Василя Костюка до санкційного списку – у квітні минулого року його прізвище, як повідомляли інсайдери, було серед пропонованих конвертаторів під номером один, однак відразу після появи цієї інформації дивним чином звідти зникло. Втім, завдяки цьому «зливу» ми отримали уточнену інформацію щодо доходів Костюка – за даними РНБО, станом на квітень 2021 року оборот конвертаційних центрів Васі Львівського становив 50 мільярдів гривень на рік. Що вдвічі перевищує цифру, озвучену раніше виданням «Гордон».

Читайте також:  Андрей Матюха FavBet с паспортом РФ. Мошенники наносят огромные убытки бюджету и дают зарабатывать оккупантам

А тепер спробуємо від всієї тієї полови, яку написала про Васю Львівського «жовта преса», відділити кілька незаперечних зерен істини. Одним із таких незаперечних фактів є зв’язок Василя Костюка з колишнім очільником ДПС Верлановим і екс-головним митником Нефьодовим. До обох з них у влади є маса запитань, Верланова навіть оголошували у розшук, однак пілся кількох гучних заяв справу чомусь спустили на гальмах.

Василь Костюк неодноразово згадувався у ЗМІ в якості «друга дитинства» Верланова. Так це чи ні, але відомо, що обидва навчалися на одному курсі у Львівському національному університеті та отримали в 2003 році дипломи за спеціальністю «Правознавство». Обоє отримали посвідчення адвокатів у 2005 році.

За однією з версій, саме Костюк «інвестував» у Верланова і всіляко сприяв його кар’єрі, піком якої стала посада голови податкової служби України. За іншою – і за Костюком, і за Верлановим, і за Нефьодовим стоїть інша особа.

«Куратором» всіх цих людей деякі спостерігачі називають такого собі Любомира Івановича Тхіра. Ця версія виглядає реальною принймні у частині «львівсього періоду» роботи Костюка і Верланова. Тхір, який є кумом Костюка, доволі одіозна особистість – виходець із МВС, він прославився тим, що методично збирає компроментуючі матеріали на свої колишніх колег і посадовців ДМС і ДПС Львівщини, які потім використовує для власних цілей.

За свідченнями людей, обізнаних із діяльністю Любомира Тхора, саме він через свої корупційні зв’язки створив перші структури, які дозволили Костюку невдовзі стати «королем конвертів». Саме він стоїть за схемами на львівській митниці, у яких свого часу засвітилося прізвище Костюка.

Так, під час розслідування кримінальної справи по факту незаконного відшкодування ПДВ, перевірялася діяльність фірм «Мотолайк» та «Любе Авто». Перша належить дружині племінника Любомира Тхіра, Андрія, який є колишнім працівником податкової служби, а друга – Андрію Дулику, колишньому співробітнику Тхора і близькому приятелю.

Читайте також:  Рада может на неделе принять закон для завершения земельной реформы "База знань"

Щоправда, ця справа теж закінчилася нічим, але такі співпадіння насторожують.

У схемі, крім Костюка, брали участь тодішній голова ДПС Сергій Верланов і голова Львівської обласної ДПС Орест Вітик.

Це вже, звісно, до деякої міри історія. Наразі достеменно невідомо, які саме схеми застосовує Вася Львівський у своїй діяльності. Однак їх суть залишилася незмінною – структурно конвертаційний центр складається з фіктивних компаній, банків та «своїх» людей у владі. Останнє особливо важливе, оскільки дозволяє безперешкодно реалізовувати всі незаконні схеми.

Костюк Василь Васильович застосовує у своїх махінаціях стандартну та звичну схему. Заснує фальшиві компанії. Клієнтами стають великі львівські компанії. Оскільки великі підприємства не мають змоги вивести фінанси з обігу, то адвокат Костюк Василь Васильович із великою радістю надає свої послуги. Одним – гроші, іншим – зменшує обіг за допомогою фальшивих послуг.

На думку фахівців, те, що у тіньовому обороті більше половини доходів економіки, винні такі ось Костюки Василі Васильовичі. Від «майданчиків», за допомогою яких відмиваються брудні купюри для подальшого використання, дуже страждає державний бюджет.

Однак, судячи з того, що влада ніяк не реагує на діяльність Василя-Васі Костюка-Львівського, він після відставки Нефьодова і втечі Верланова таки знайшов підходи до людей, які прийшли їм на заміну. Втім, це було ясно ще тоді, коли на Костюка невдало спробував «наїхати» міністр Уманський, який або хотів «збити» з Васі Львівського відкат, або здуру повірив у все, що обіцяли «слуги» перед виборами.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *