Пт. Июл 19th, 2024

Оренда або наймання квартири — спосіб придбати житло для тих, у кого немає можливості або бажання його купувати. Як правильно знайти квартиру і не натрапити на шахраїв, як розраховуватися за оренду та що необхідно прописати у договорі найму?

Де зняти квартиру подобово у Львові та як це зробити

На сайті https://demarapart.com.ua/ можна зняти житло подобово у Львові. Все досить просто:

  1. Ви обираєте житло.
  2. Надсилаєте заявку на бронь через сайт
  3. Власник житла підтверджує броню, а ви вносите передоплату за проживання.
  4. Приїжджаєте та заселяєтеся. Власник отримає передоплату лише після вашого заселення. Це виключає можливість обману. Якщо виникнуть питання, ви завжди можете звернутися до служби підтримки DeMar Apart.

З цієї інструкції ви дізнаєтесь:

  • Чим найм відрізняється від оренди.
  • Як знайти квартиру для оренди без рієлтора.
  • На що звернути увагу під час укладання договору найму.
  • Як платити за орендоване житло.

Чим найм відрізняється від оренди?

Хоча ці поняття схожі, з юридичного погляду оренда та наймання — два різні терміни. Коли йдеться про комерційний найм, мають на увазі надання тимчасового житла громадянину іншим громадянином чи юридичною особою (компанією, організацією).

Поняття оренди ширше, ніж поняття найму. В оренду можуть бути здані земельні ділянки, підприємства, будівлі, споруди, обладнання, транспортні засоби та інші речі. Договір оренди укладається, якщо житлове приміщення здається юридичній особі. Так, квартира може стати предметом оренди, якщо її винаймає компанія для проживання своїх співробітників. Орендою також називають надання у користування будь-яких нежитлових площ, у тому числі апартаментів, які, хоч і здаються для проживання, юридично оформлені як нежитлові приміщення. На відміну від договору найму термін дії договору оренди не обмежений. Однак необхідно зареєструвати обтяження квартири найманням (орендою), якщо відповідний договір укладено на термін понад 11 місяців.

Як знайти потрібну квартиру у Львові та інших містах?

Найшвидше шукати квартиру за допомогою рієлтора: він підбере відповідні варіанти, відсіє невідповідні, організує перегляд та знайомство з господарем та допоможе з оформленням угоди. Однак якщо ви зібралися діяти самостійно, спочатку вивчіть ринок орендного житла і визначтеся, на який бюджет можете розраховувати. Вирішіть, який вам потрібен район, скільки кімнат і які фактори ви враховуватимете при виборі квартири, наприклад, близькість зупинок транспорту, тихий двір або наявність консьєржа та кондиціонера.

Читайте також:  Вплив відгуків студентів на якість та успішність роботи Світу Знань: аналіз та практичний досвід

Як правило, різка відмінність ціни від середніх показників говорить про явні переваги чи недоліки. Свіжий ремонт, ізольовані кімнати, парковка, обгороджена навколо будинку територія — все це може підвищувати вартість, тоді як через перший поверх або невдалий вигляд з вікна ви можете розраховувати на невелике зниження ціни.

Якщо ціна оренди більш ніж на 20% нижча за середню, але видимих ​​недоліків не виявлено, варто насторожитися: можливо, вони виявляться після операції

В оголошенні має бути зазначено, на який термін передбачається здати квартиру, яка побутова техніка та меблі в ній є, чи проведено інтернет, чи покриває сума орендної плати комунальні платежі, чи за них доведеться платити окремо. Якщо цієї інформації немає в оголошенні, не соромтеся написати або зателефонувати власнику та поставити запитання.

Перевірте на інтернет-картах, чи вірно вказано відстань до метро, ​​- іноді господарі применшують її, щоб підвищити привабливість житла. Страховий депозит зазвичай не повинен перевищувати суму оренди за 2 місяці. В іншому випадку є ризик, що мешканця швидко виселять і повернуть лише частину застави, посилаючись на псування майна.

Дом займається розвитком цивілізованого ринку орендного житла, створюючи пілотні проекти. Це житлові комплекси з гарною транспортною доступністю та розвиненою інфраструктурою, а квартири в них — з якісним оздобленням, меблями та побутовою технікою. Крім цього, у будинках цілодобово працюють консьєрж, охорона, диспетчер та надаються різноманітні сервіси (наприклад, прибирання, замовлення води). Для мешканців передбачено особистий кабінет та мобільний додаток для оплати орендних платежів. Скористайтеся сервісом пошуку житла в оренду та підберіть відповідну квартиру чи апартаменти прямо зараз

Як скласти оголошення для соцмереж про пошук квартири?

Напишіть на своїх сторінках у соцмережах, що шукаєте квартиру, і попросіть друзів поширити пост. В оголошенні обов’язково вкажіть бажаний район, кількість кімнат та необхідні зручності (техніка, меблі, інтернет). Розкажіть трохи про себе та про те, з ким збираєтесь винаймати житло. Розмістіть фото або використовуйте програму, щоб оформити своє оголошення у вигляді картинки з текстом, — такі пости, як правило, привертають більше уваги.

Читайте також:  Як отримати сертифікат ISO 27001

На що звернути увагу під час огляду квартири?

Знайомство з квартирою починається з району, а якщо ви вже в ньому орієнтуєтеся – з дому, двору та під’їзду. Якщо у вас є діти, оцініть стан дитячого майданчика та безпеку двору загалом. Власникам машини знадобиться паркувальне місце. Стан під’їзду та сходового майданчика може багато розповісти про мешканців будинку. Майте на увазі, що старі ліфти ламаються частіше, це особливо актуально, якщо квартира знаходиться на верхніх поверхах.

Огляньте квартиру та перевірте стан розеток та електричних проводів, сантехніки, опалювальної системи. Перевірте комори та балкони. Їхня наявність буде плюсом, якщо господарі звільнили їх від своїх речей. Оцініть стан санвузла. Краще, якщо в ньому буде нова сантехніка — з нею буде менше проблем. Якщо щось здається вам старим або, наприклад, відсутня пральна машина, а в іншому квартира вам подобається, не поспішайте йти. Запитайте господаря, чи можна щось замінити за рахунок орендної плати. Можливо, такий варіант влаштує обидві сторони.

Не приходьте на перегляд квартири з готівкою і не погоджуйтесь відразу ж вносити завдаток. Перш ніж ухвалити рішення про оренду квартири, з’ясуйте, на який термін вона здається. Обговоріть терміни та процес передачі грошей та оплату комунальних платежів — суттєва частина суперечок між наймодавцем та наймачем стосується фінансових питань.

Як укласти договір найму?

Для оренди апартаментів та найму квартири використовується та сама форма договору. Для шаблону можна використовувати зразок.

У договорі прописується інформація, за допомогою якої можна ідентифікувати квартиру, що здається: її адреса, загальна площа, кількість кімнат. У документ вписуються також дані всіх, хто проживатиме разом із квартиронаймачем. Виняток становлять неповнолітні — їх зазначати у договорі не потрібно. Якщо у вас є домашні тварини або плануєте завести їх найближчим часом, це теж необхідно прописати.

Читайте також:  Выбираем технику для дома. На что обратить внимание

Договір повинен містити інформацію про розмір щомісячної плати, порядок її внесення та випадки її підвищення, а також про умови повернення застави (страхового депозиту) та порядок оплати комунальних послуг. Не забудьте переконатися, що власник не має боргів за послуги, які ви оплачуватимете.

У договорі слід зазначити пункти, які можуть бути підставою для його дострокового розірвання. За законом квартиронаймач може розірвати договір найму, попередивши господаря за 3 місяці. Якщо вас не влаштовують ці терміни, пропишіть у договорі інші, заздалегідь обговоривши їх із власником квартири.

Під час підписання договору від наймача потрібно лише паспорт.

Як платити за наймання квартири?

Існують два способи плати за найм чи оренду житла — готівкою та за безготівковим розрахунком. Якщо ви використовуєте перший варіант, завжди беріть із господаря квартири розписку. Небажано передавати гроші через його друзів та родичів — це не вважатиметься оплатою, навіть якщо вони напишуть розписку. Банківський переказ або переказ коштів з картки на картку безпечніший і не вимагає додаткових підтверджень.

Що робити після підписання договору оренди?

Завершальний крок — підписання акта приймання-передачі. У цьому документі варто описати стан квартири і внести туди список цінних речей — побутової техніки та електроніки, а також кількість копій ключів, що передаються. Після підписання акта квартиронаймач відповідає за стан квартири та сплачує за неї.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *