Такелажний трос — один з найпопулярніших інструментів, що використовуються в процесі навантаження та транспортування вантажів. Включає цілий спектр різних предметів — канати, щільні мотузки, шнури, різноманітні виті або кручені вироби можна назвати тросами. Але, перш ніж розуміти який саме такелаж підійде саме вам, варто пам’ятати про те, що найголовніше кручений формат виробу та його товщина.
Актуальність застосування такелажного троса
Сам виріб універсальний. Вибираючи яке такелажне кріплення купити, а також допоміжне обладнання для троса, варто визначитися з його призначенням. Залежно від необхідності, троси можуть застосовуватися спільно з тяговими, підйомними та вантажопідйомними пристроями, що використовуються для переміщення вантажів. До таких пристроїв відносять:
- бурові установки;
- екскаватори;
- підйомні крани;
- ручні талі.
Високі показники надійності та міцності дозволяють використовувати такелажні троси при проведенні різноманітних робіт, наприклад:
- При армуванні різних залізобетонних конструкцій.
- Під час проведення буксирувальних робіт.
- При розвантажувальних та вантажних роботах.
- Під час проведення різноманітних будівельних робіт.
Найголовніше, підібрати трос, який впорається з поставленим завданням. Тому необхідно підібрати інструмент ґрунтуючись на характеристиках та пріоритетах.
Різноманітність форматів такелажного троса
При покупці троса на сайті: https://mir-krepezha.com.ua/ua/takelazh/trosi-kanati, варто звернути увагу на декілька характеристик:
- з яким пристроєм передбачається використання троса;
- необхідну довжину троса;
- наскільки важлива гнучкість троса під час проведення робіт;
- діаметр троса;
- максимально допустиме навантаження.
Додатково при покупці варто звернути увагу на особливості звивань конструкції самого троса. Особливою популярністю користується сталевий трос, у якому використовується одинарне звивання. Він складається з щільної основи (сердечника), на який намотується дріт у кілька шарів. Нанесення декількох шарів забезпечує додатковий захист і запобігає розриву троса навіть при максимальному або динамічному навантаженні.
Як основа створення такелажного троса використовується стренга. Це також підвид сталевого троса, в якому нитки виготовлені за принципом подвійного звивання. Необхідний для створення міцних тросових виробів.
Залежно від необхідності, в основі троса можуть використовуватися пасма, виконана за різними технологіями. Найчастіше використовується позначення «пасма лінійного дотику». Вони легко впізнавані по єдиному кроці звивання, незалежно від кількості шарів, а на поверхні легко проглядається візерунок, що повторюється. У деяких випадках може використовуватися сталевий дріт різного діаметра, змінюється також його маркування. Тому при покупці необхідно враховувати як спосіб виготовлення дроту, так і спосіб плетіння, що реалізується.
Окремо виділяються троси, які сплетені за принципом ТК або точкового торкання дроту. Сама технологія досить проста, у кожному шарі крок дроту змінюється, що дозволяє кільком шарам переплітатися один з одним. Незважаючи на міцність, троси сплетені методом ТК не рекомендуються при взаємодії з динамічними навантаженнями, так як у процесі ривків шари починають сильно тертись один об одного. В результаті дріт стоншується і трос використовувати для такелажу просто стає небезпечно.
Окремо варто виділити міцні троси, які виготовляються з оцинкованого дроту покритого шаром полівінілхлориду. За рахунок такого захисту трос може використовуватися в різноманітних несприятливих умовах, а також витримує динамічні навантаження.