Пт. Июл 19th, 2024

Вирощування овочів та інших сільськогосподарських культур у захищеному ґрунті для особистих потреб та для реалізації обіцяє значні вигоди. Найкращі технічні та експлуатаційні характеристики демонструють теплиці з металевим каркасом, покриті листами із стільникового полікарбонату https://novateplica.com.ua/. Існує безліч оригінальних конструкцій різних форм і розмірів промислового та власного виготовлення. Якщо вам потрібна якісна теплиця, але ви не знаєте як вибрати теплицю з полікарбонату https://novateplica.com.ua/uk/teplitsy-iz-polikarbonata/ , то для вирішення цього непростого завдання вам допоможе наш докладний матеріал.

У цій статті:

  1. Матеріал та конструкція каркасу
   1. Оцинкований гнутий профіль
   2. Сталевий профіль прямокутного або квадратного перерізу
  2. Який полікарбонат має використовуватись для теплиці
   1. Тип полікарбонату
   2. Наявність світлостабілізуючого шару
   3. Товщина стільникового полікарбонату
  3. Визначаємось із формою теплиці
   1. Аркова теплиця
   2. Теплиця арочного типу з підйомними боковинами (теплиця-метелик)
   3. Теплиця з крапельною формою арки
   4. Односхилі або пристінні теплиці
   5. Двосхилий теплиця
  4. Розміри теплиці та окремих елементів
  5. Кріплення конструкції до фундаменту

Матеріал та конструкція каркасу

Класична теплиця є сільськогосподарською спорудою покликаною забезпечити надійний захист рослин від несприятливих факторів зовнішнього середовища. Основу її становить несучий просторовий каркас певної форми.

Для виготовлення несучого каркаса даної споруди застосовують оцинкований тонкостінний профіль або сталева труба прямокутного або квадратного перерізу. Кожен із перерахованих вище матеріалів має свої переваги та особливості, які необхідно враховувати при виборі його як підстави для теплиці.

Оцинкований гнутий профіль

Оцинкований сталевий профіль відрізняється малою вагою та прийнятною ціною. При цьому його механічна міцність недостатня, що компенсується застосуванням більшої кількості елементів. З’єднання між окремими частинами каркасу потребують додаткового посилення. Часто такий каркас складається з безлічі стиків, а товщина металу складає всього 0,5 — 0,8 мм, що явно замало для витримування пікових вітрових та снігових навантажень.

ОЦІНКОВАНИЙ ГНУТИЙ ПРОФІЛЬ

КАРКАС З ОЦІНКОВАНОГО ПРОФІЛЮ

Сталевий профіль прямокутного або квадратного перерізу

Несучий каркас, зварений із сталевої труби прямокутного перерізу, відрізняється довговічністю, високою стійкістю до постійних та змінних механічних навантажень. Основним недоліком його є схильність до корозії та необхідність захисту деталей від іржі. Каркас теплиці досить складний у виготовленні, що визначає високу вартість. Дуги таких теплиць складаються всього з кількох елементів, а можуть бути взагалі цілісними.

СТАЛЬНИЙ ПРОФІЛЬ КВАДРАТНОГО ПЕРЕЧЕННЯ

КАРКАС ТЕПЛИЦІ З СТАЛЕВОГО ПРОФІЛЮ

Вибір матеріалу для будівництва каркаса здійснюється виходячи з вимог і можливостей замовника. Якщо ви збираєтеся придбати готову теплицю, то швидше за все вам запропонують каркас на тонкостінному профілі, рідше може бути каркас з профілю прямокутного або квадратного перерізу. Найкращим варіантом по міцності є каркас із профілів прямокутного або квадратного перерізу. Каркас з тонкостінного профілю буде менш міцний, але значно дешевше і тут є більша можливість нарватися на неякісних виробників, які з метою економії роблять каркас мало жорстким.

Однак це зовсім не означає те, що слід відмовитись від подібного каркасу. Просто перед придбанням такої теплиці необхідно переконатися, що він дійсно міцний, а товщина металу становить не менше 1,2 мм. Як правило, у кожного продавця є зразки каркасів, потрібно просто не лінуватися приїхати і уважно розглянути доступні варіанти. Якщо продавець всіляко приховує і не показує зразки каркасів, є велика ймовірність, що вам продадуть неякісний виріб.

Читайте також:  Лазерная эпиляция - важная информация

При виборі каркасу також зверніть увагу на такі моменти:

 • З кількох елементів складаються дуги, ідеально щоб вони були цільногнутими.
 • Найкраще якщо профіль каркаса має прямокутний переріз 20×40 мм, особливо це актуально для основи теплиці, оскільки якщо воно буде виконане з профілю перетином 20×20, цього може бути мало .
 • Товщина металу має бути не менше 1,2 мм., інакше є великий ризик, що теплиця довго не простоїть.

Який полікарбонат має використовуватись для теплиці

Величезне значення для експлуатаційних характеристик теплиці має покриття. При виборі полікарбонату для теплиці слід враховувати такі характеристики: тип полікарбонату; наявність світлостабілізуючого шару; товщина матеріалу.

Тип полікарбонату

Сьогодні на ринку присутній полікарбонат двох видів — стільниковий та монолітний Серед зазначених матеріалів найкращими характеристиками, для використання як покрівельний матеріал теплиці, володіє стільниковий полікарбонат.

Стільниковий полікарбонат є листовим матеріалом з групи термопластів, що складається з двох і більше шарів з поздовжніми внутрішніми перемичками. Така структура плити забезпечує чудові технічні характеристики та експлуатаційні властивості матеріалу.

Найбільш значущими з них під час зведення теплиці є такі:

 • Мала питома вага
 • Високий термічний опір
 • Висока світлопроникність
 • Висока гнучкість
 • Стійкість до кліматичних умов
 • Висока механічна міцність

Технічні характеристики значущі для вирішення питання про вибір полікарбонату стільникового для спорудження теплиці представлені в таблиці:

Товщина матеріалу 4,0 6,0 8,0 10,0
Питома вага листа, кг/м2 0,8 1,3 1,5 1,7
Розміри листа, довжина × ширина, м 6(12) ×2,10
Теплопровідність, Вт/м2 °С 3,9 3,7 3,4 3,2
Коефіцієнт світлопроникності, % 83 82 82 80
Максимальна та мінімальна температура , °C Від — 110 ° С до + 145 ° С
Термін служби, років 10 15 20
Мінімально допустимий радіус вигину, м 0,7 1,05 1,5 1,75

Наявність світлостабілізуючого шару

Якісний стільниковий полікарбонат має чудові світлопропускні характеристики вибіркового характеру. Він практично повністю поглинає ультрафіолетове випромінювання з довжиною хвилі 400 нм і менше, найнебезпечніше для рослин і максимально пропускає промені видимого та інфрачервоного діапазону. Це сприяє створенню тепличного ефекту.

Для захисту стільникового полікарбонату від деструктивного впливу ультрафіолету на його зовнішню поверхню наноситься, методом співекструзії , шар світлостабілізуючої речовини. Дізнатись про наявність такого захисного покриття можна за відповідними написами на захисній плівці, наклеєній на лист полікарбонату. Тут слід бути уважним. Якщо на захисній плівці немає спеціальних позначок, це означає, що вони розраховані для застосування усередині приміщень.

Читайте також:  Все про майстер-флеш: як правильно і безпечно вивести димар

Спроба застосування подібних матеріалів виготовлення теплиці призведе до передчасного виходу покриття з ладу. Однією з найважливіших властивостей полікарбонату є здатність зберігати свої технічні характеристики протягом усього терміну служби панелей. Деякі виробники заявляють, що захист від ультрафіолету перебуває у масі матеріалу. Насправді її мало і призначена вона лише для недопущення руйнування матеріалу в процесі зберігання.

Товщина стільникового полікарбонату

При виборі полікарбонату стільникового для спорудження теплиць вирішальне значення має товщина листа. Зазначений параметр безпосередньо визначає такі властивості панелей як коефіцієнт світлопропускання, рівень теплопровідності та здатність протистояти механічним навантаженням. Для спорудження теплиць зазвичай застосовують листи товщиною від 4 до 10 мм, що найбільш підходять за основними параметрами.

Товщина листа визначається виходячи з особливостей конструкції каркаса, збільшення даного параметра сприяє збільшенню стійкості до вітрового та снігового навантаження. В окремих випадках на одній споруді можуть використовуватись різні панелі. Для плоских і арочних покрівель застосовуються листи більшої товщини, а вертикальні стіни робляться з тонших панелей.

Найбільш оптимальним є використання стільникового полікарбонату завтовшки 4 — 6 мм. При цьому необхідно переконатися, що заявлена виробником товщина панелі є фактичною. Для цього панель можна виміряти штангельциркулем . При розбіжності заявленої та фактичної товщини листа полікарбонату від використання такого матеріалу слід відмовитись.

У жодному разі не погоджуйтеся купувати полікарбонат завтовшки 3,5 — 3,7 мм. При цьому продавці можуть говорити, що даний матеріал має більшу щільність, тому його можна використовувати замість листів товщиною 4 мм. Але найімовірніше це полікарбонат низької якості, який має вкрай низький термін служби.

Якщо полікарбонат легко гнеться від впливу пальців рук і не має позначення з якого боку знаходиться світлостабілізуючий шар, то перед вами дешевий матеріал, який має термін служби не більше 2 років.

У процесі вибору стільникового полікарбонату для зведення теплиці особливу увагу слід звернути на такі моменти:

 • Відповідність товщини панелі заявленої виробником та зазначеної в документації та на упаковці.
 • Наявність запобіжної плівки на обох сторонах листа, що захищає від їх передчасного зносу.
 • Наявність супровідної документації на всю партію: сертифікати відповідності на продукцію та паспорти.

Визначаємось із формою теплиці

Існує кілька різновидів такого роду сільськогосподарських споруд.

Основні їх типи можна класифікувати так:

Аркова теплиця

Теплиця арочна https://novateplica.com.ua/uk/product-category/forma/arochnyye/ є спорудою з напівкруглим перекриттям. Просторовий каркас складається з дуг , розташованих на певній відстані один від одного з поперечними сполучними елементами. Даний тип теплиць набув найбільшого поширення у населення. Споруда може бути досить легко збільшена або зменшена завдовжки. Робиться це за рахунок додавання чи видалення окремих секцій.

Теплиця арочного типу з підйомними боковинами (теплиця-метелик)

Така споруда має досить скромні розміри і є парником, основна її зручність полягає в можливості легкого доступу до грядки і організації провітрювання внутрішнього простору при необхідності.

Теплиця з крапельною формою арки

Читайте також:  На Луганщині ліквідували 8 із 10 основних осередків пожеж, 2 локалізували

Складається з двох вигнутих поверхонь лінія з’єднання, яких утворює гострокутний коник. Такий пристрій перешкоджає утворенню снігового покриву на схилах. Додаткове ребро жорсткості в результаті сприяє підвищенню міцності споруди.

Односхилі або пристінні теплиці

Найпростіша споруда, яка як опорна конструкція використовує огороджувальні конструкції житлових або службових будівель на присадибних ділянках. При будівництві задається досить великий кут схилу до вертикалі, що перешкоджає утворенню сталого снігового покриву на поверхні. Спорудження має у своєму розпорядженні на сонячній стороні будівлі для максимального використання природного освітлення.

Двосхилий теплиця

Двосхилий класична теплиця до появи пластичного полікарбонату була єдино можливою формою. На вигляд вона нагадує звичайний будиночок вертикальними стінами і плоскою покрівлею. Простота конструкції забезпечує можливість виготовлення без застосування обладнання для вигинання дуг для арочного каркаса. Така конструкція може бути зведена з будь-яких матеріалів, у тому числі з деревини.

При виборі форми теплиці власник керується декількома чинниками та насамперед її призначенням та власними фінансовими можливостями. Для вирощування розсади достатньо буде і невеликої пристінної споруди або парника з підйомними стінками. Виробництво овочів вимагатиме солідних арочних або двосхилих теплиць з відповідними витратами.

Розміри теплиці та окремих елементів

При визначенні розміру теплиці насамперед приймається її призначення та заплановані обсяги виробництва. Проектні роботи навіть у спрощеному варіанті дозволяють з достатньою точністю розрахувати необхідну кількість матеріалів.

Загальні правила виконання таких заходів такі:

 • Необхідно встановити довжину, ширину та висоту даної споруди. При цьому враховуються площа та конфігурація ділянки та зручність проведення робіт у теплиці.
 • Визначається кут схилу покрівлі, що забезпечує мимовільне сповзання снігу.
 • При визначенні розмірів дверей слід врахувати, що людина у процесі виконання робіт проноситиме інструменти та сільськогосподарський інвентар. Крім входу у стіні передбачається відкидна фрамуга для провітрювання споруди.
 • Пристрій каркаса повинен бути таким, щоб стики між окремими листами полікарбонату повинні припадати на його елементи. Такий підхід дозволяє значно посилити конструкцію.

Кріплення конструкції до фундаменту

Переважна більшість теплиць мають порівняно легку конструкцію та значну парусність і може бути перевернута вітром. Теплиці з полікарбонату необхідно ретельно закріпити до основи, яка може мати вигляд стрічкового фундаменту з цегляним або кам’яним цоколем. Пристрій подібної опорної конструкції вимагає значних вкладень і застосовується тільки для великих стаціонарних теплиць.

Кріплення каркаса, що несе, до фундаменту здійснюється за рахунок використання заставних елементів. Конструкції із сталевих труб зазвичай приварюються до спеціальних металевих деталей, вмурованих в основу. Каркаси з оцинкованого профілю кріпляться до цегляної кладки за допомогою дюбеля-цвяхів або анкерних болтів. Останній спосіб монтажу надійніший.

Питання вибору теплиці з полікарбонату зводиться переважно до визначення її розміру та форми виходячи з її призначення та можливостей власника. Якісну споруду необхідно правильно встановити на ділянці, що забезпечить її тривалу експлуатацію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *