Вт. Июн 25th, 2024

Призначення печі полягає першою чергою в опаленні приміщення. Аби воно було ефективним, отвір паливної камери повинен бути закритим дверцятами. Якщо проігнорувати цю вимогу, практично все тепло, яке виділяється під час спалювання дров, буде витрачатися надарма, виходити в трубу, а отже, про жодну якість обігріву не буде й мови. Крім цього, дверці для грубки слугують для забезпечення захисту приміщення від загоряння. З відкритою топкою в кімнату можуть потрапити розпечені вуглики та іскри, які здатні спричинити пожежу. Додаткові незручності – це дим та кіптява, які виходять у приміщення з відкритої топки.

Якісні дверцята мають надійні механізми зачинення, щільно прилягають, щоб запобігти втратам тепла й не допустити потрапляння продуктів згоряння в кімнату. До порівняно недавніх пір для печей випускалися тільки суцільні стулки з чавуну, а скляними вставками оснащувалися тільки аксесуари, призначені для камінів. Сьогодні варіанти зі стійким до впливу жару та вогню склом пропонуються й для пічок. Власники останніх часто цікавить, якому виконанню надати перевагу − глухому чи з прозорим екраном. При купівлі фурнітури від надійних виробників обидва варіанти будуть добре служити, тому вибір визначається потребами та пріоритетами.

Якими перевагами відзначаються пічні двері зі склом?

AtLATDhXv8U3hB-ljk7RfOz3dwuGmtBHncKqCR5MutuUq0QgJwW3zA-rSCVHuBmJekqvXoL47I1eppBbPbqOyGZV4G3TONYe4M18TseE2gZ_bsdBC0np4scuzUNKJnXs4hDoWGeqwLe4Ver0TtWs454

До плюсів такої фурнітури відносяться:

  1. Жаростійкість. Хороший матеріал повинен витримувати не менше 750 градусів нагрівання. Рівень температурної стійкості вказується в описах моделей.
  2. Надійність. Такі вироби забезпечують цілковиту ізоляцію простору приміщення від вогню.
  3. Легкість конструкції. Маса суцільних чавунних дверей доволі висока, іноді петлі просто не будуть здатні витримати таку конструкцію. Скляні моделі не поступаються глухим у міцності, але при цьому їх вага значно менша. Також невелика маса сприяє легшому монтажу.
  4. Естетика. Спостерігати за вогнем, що горить, — справжнє задоволення. Екран може повністю бути прозорим, або ж оснащуватися узорчастою решіткою, щоб були помітні лише відблиски полум’я.
Читайте також:  Гофрокартон та його застосування у промисловості

Потрібно мати на увазі, що попри міцність та надійність скляні дверцята для печі потребують акуратного поводження. Не слід допускати різкого та з зусиллям відчинення/зачинення, сильних механічних впливів. При монтажі треба бути обережним, щоб аксесуар не падав з висоти. Догляд має здійснюватися спеціальними засобами, без агресивних речовин та абразивів, які здатні пошкодити екран.

У яких випадках краще обрати звичайні чавунні дверцята?

AnLH7frIYmAD8JTCcxiRJZ7jrua61gRRHYSATvHsRXNXfHNmx_vsZHagakSXeM7U2eClxY-b-9ZB4SY47TywvpBfPbD9aHqDKMu-YarM4q36APBVDdRvlr6ZUBjSLaEw_MGq3gE7Mt20e6tbGUybRaE

Глухі екземпляри доречно розглядати для придбання за таких обставин:

  • Піч розташована так, що огляд на полум’я при наявності скляних дверей був би незручним. Відповідно, можна обійтися й суцільними стулками.
  • Потрібна максимальна практичність. Дверцята з вогнетривким склом треба очищати частіше, ніж суцільні, щоб зберегти привабливий акуратний вигляд. На глухих моделях забруднення зсередини не помітні ззовні, а отже, догляд за ними простіший.
  • Обігрів у пріоритеті. Чавун здатен накопичувати тепло та поступово віддавати його у простір, так що суцільнометалеві двері допоможуть зробити обігрів приміщення дещо кращим.

За дизайном дверцята з чавуну без скла досить різноманітні. Це можуть бути зразки з однією чи двома стулками, квадратні, прямокутні чи аркові, зі стриманим виконанням чи вишуканим художнім литтям й декоративними рельєфами. Тому підібрати підхожий варіант, який матиме вдалий вигляд в інтер’єрі, не складе труднощів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *