Ср. Июл 24th, 2024

Антимонопольний комітет в особі Північного міжрегіонального територіального відділення розпочав дослідження можливих порушень законодавства, шо пов’язано з застосуванням завищених тарифів у Києві мобільними сервісами Uber, Uklon та Bolt під час введення обмежень на пасажирський транспорт у період локдауну.

Про це зазначено на фейсбук-сторінці керівника територіального відділення АМКУ.

Однак, минуло майже два місяці з моменту старту дослідження, а територіальне відділення не поспішає відкривати справу проти Uber, Uklon та Bolt.

Столичний юрист, експерт в галузі антимонопольного права Вадим Гречківський провів власне дослідження та здобув нові докази, що можуть дати новий поштовх розслідування  у антимонопольному кейсі. Свої напрацювання Вадим Гречківський виклав у відповідному звернені до Північного міжрегіонального територіального відділення АМКУ та поділився з нами деякими антимонопольними інсайдами.

“Наразі ринок електронних сервісів, пов’язаних з викликом  таксі  через мобільні додатки не достатньо врегульований в Україні, більше того такі сервіси як Uber ,Uklon та Bolt не є класичними перевізниками у розумінні українського законодавства. Специфіка роботи агрегаторів полягає у тому, що вони лише , так би мовити, середня ланка між клієнтом  та водіями таксі, ціну на маршрут формує спеціальних алгоритм, а  водії не є працівниками у таких компаніях у розумінні трудового законодавства України. На мій погляд, вони формують зовсім новий ринок недосліджених українським антимонопольним відомством послуг під назвою “Клікай та їдь”. У разі проведення такого дослідження ринку та встановлення факту монопольного положення  агрегатори Uber,  Uklon та Bolt можуть опинитись на лаві монополістів, дії яких під час  підвищення цін на тарифи з перевезення у період  локдауну кваліфікуються як зловживання монопольним становищем, за що антиконкурентим законодавством передбачено штраф до 10% від доходу за минулий рік”, – стверджує Вадим Гречківський.

Читайте також:  Гаталяк Олег Андреевич и аферы Галицкой таможни, Вова Морда Дидух пристроил зятя

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *