Сб. Май 18th, 2024

Під «поручнями для інвалідів», що встановлюються у санвузлі та ванній кімнаті, розуміють функціональні та прості конструкції. Вони створені для того, щоби полегшити життя людям з обмеженими можливостями. Це додаткова точка опори, що дозволяє самостійно змінити становище, підвестися, сісти, повернутися. Якщо є подібна потреба, то оптимально купити ручку поручня для ванної кімнати та надати інвалідові більше свободи та самостійності.

Навіщо виготовляють поручні для інвалідів

Відсутність подібних ручок є серйозною перешкодою особам з обмеженими можливостями. Без допоміжних виробів не вдасться потрапити на пандус із високим кутом нахилу, сісти на унітаз або самостійно піднятися, здійснити у ванній або душі банальні гігієнічні процедури. Також це про безпеку. Якщо поруч немає доглядальниці або родича, важливо, щоб людині було за що вхопитися (наприклад, якщо вона на пару секунд втратила рівновагу). Це захистить від вивихів, переломів чи інших серйозніших проблем.

Де саме та як розташовуються ручки

Головна умова для монтажу ручок – відкритий доступ. Пристінні поручні розміщують для підтримки та самостійного пересування, тому мають бути на рівні рук. Якщо пристрій встановити занадто високо або низько, він буде марним.

Ванна кімната та санвузол самі по собі вважаються зонами підвищеної небезпеки. Причини – вода, слизьке покриття для підлоги (плитка або лінолеум), травмонебезпечна сантехніка. Людина може взятися за ручки у ванну для інвалідів, у разі чого і таким чином врятуватися від травми.

Чому рекомендується монтувати поручні:

  • комфортні умивання та чищення зубів;
  • ергономічність;
  • максимальна безпека;
  • можливість самостійно сідати, вставати та пересуватися;
  • мінімізація фізичних зусиль;
  • боротьба зі стисненням і незручністю.

Останній фактор є актуальним, якщо маломобільна людина не хоче, щоб сторонній був присутній при прийомі душу. Так він виконає гігієнічні процедури без додаткової допомоги.

Читайте також:  Скоро весна — время обновить гардероб: фэшн-эксперты назвали вещи, необходимые для формирования беспроигрышного образа

Як вибирати поручні для маломобільних

Важливо, щоб поручні для інвалідів у ванну були не тільки безпечними, а й зручними (з конкретним типом поверхні). Не повинно бути зазубрин, зайвих швів. Гладкий варіант із закругленими краями вважається найбільш оптимальним. Якщо в кімнаті є пандус, його кут повинен збігатися з вигином ручки.

Ще один момент – навантаження не повинно перевищувати допустиму норму. Варто перевірити відповідність ваги нормам від виробника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *