Пн. Апр 29th, 2024

Вірусний гепатит В – захворювання печінки, що протікає як у гострій формі, так і без характерних симптомів. Якщо патологія не була вчасно виявлена, наслідком стають тяжкі укладення і незворотні зміни в органі – цироз і рак печінки. Саме тому важливо виявити захворювання на ранніх стадіях, а допомагає це зробити специфічний аналіз — тест на австралійський антиген. Цей різновид антигену представляє собою складову оболонки вірусу і після зараження починає виробляти антитіла, підтримуючи специфічний імунітет.

Виявити HBsAg в сироватці крові можна вже на 10-12 день після потрапляння збудника в організм. Детальну інформацію про аналіз на австралійський антиген ви можете побачити за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1031-2/. Швидкий тест дозволяє отримати результати вже за 20 хвилин. Це дозволяє попередити гостре запалення печінки та зараження людей з оточення пацієнта і почати невідкладне лікування.

Коли призначають аналіз?

Показаннями для виконання дослідження є підозра на розвиток гепатиту, а також:

  • клінічні прояви, характерні для захворювання печінки та жовчного міхура;
  • підвищені показники печінкових проб;
  • перевірка після вакцинації;
  • проведення обстеження хворих, які пройшли хірургічне втручання або інші медичні маніпуляції;
  • обстеження категорій пацієнтів, які мали незахищений статевий акт, кілька випадкових партнерів;
  • обстеження наркозалежних;
  • симптоми гепатиту В.

Аналіз на HBsAg має кілька переваг, серед яких можливість ранньої діагностики. В лабораторії NIKOLAB https://nikolab.com.ua/uk/ дослідження на австралійськи антиген проводиться методом імунохроматографії, що гарантує високу точність результату. Завдяки цьому аналізу можна диференціювати гострий і хронічний гепатит В, підтвердити діагноз, а також проводити моніторинг ефективності лікування.

Особливості аналізу на HBsAg

Тест на поверхневий антиген використовується для раннього виявлення гепатиту В. З цією метою на тест-смужку наносяться специфічні антитіла. Для аналізу використовується кров, зразок якої при контакті з антитілами демонструє позитивний або негативний результат. В першому випадку смужка змінює колір, що підтверджує інфікування. Провести тест можна в лабораторії і в позалабораторних умовах (стаціонар). Таке дослідження є первинним методом діагностики, для підтвердження зараження гепатитом В проводять комплексну діагностику.

Читайте також:  Шлях від Вільнюса до Лугано: очікування від Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у 2022 році

Інтерпретація результату

В більшості випадків швидкий тест є високоінформативним. Позитивний результат свідчить про гострий гепатит В, хронічний гепатит (розвиток інфекції триває понад 6 місяців), позитивний результат вакцинації від HBsAg. Негативний тест вказує на відсутність зараження вірусом гепатиту або свідчить про одужання після проведеного лікування.

В деяких випадках відсутність реакції на австралійський антиген не є показовою, а саме:

  • при одночасному захворюванні гепатитом В та Д;
  • в період пригнічення вірусу під час хронічного гепатиту (стадія «вікна»);
  • якщо з моменту інфікування пройшло недостатньо часу.

В таких випадках аналіз повторюють через 2 тижні, а діагноз вірусний гепатит В не виключають. Важливо також правильно підготуватись до тестування, щоб отримати точний результат.

Як підготуватись до аналізу на австралійський антиген?

Матеріалом для дослідження є венозна кров, яку здають з урахуванням таких умов:

  • вранці натщесерце, напередодні їжа не повинна бути важкою;
  • можна пити негазовану чисту воду;
  • слід уникати паління, вживання алкоголю;
  • варто виключити значні фізичні навантаження та стрес;
  • слід відмовитись від антибіотикотерапії та прийому деяких препаратів (лікар повинен проконсультувати з цього приводу індивідуально).

Перед проведенням аналізу не поводять рентген та фізіотерапевтичне лікування, а також уникають інструментальних методів дослідження.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *