Ср. Июн 26th, 2024

Нові демографічні прогнози показують, що дев’ять країн будуть нести відповідальність більш ніж за половину прогнозованого приросту населення до 2050 року.

У порядку убування приросту населення список цих держав виглядає наступним чином: Індія, Нігерія, Пакистан, Конго, Ефіопія, Танзанія, Індонезія, Єгипет і Сполучені Штати. В Африці на південь від Сахари чисельність населення, за прогнозами, до 2050 року збільшиться майже вдвічі, йдеться вдоповіді.


«Багато хто з найбільш швидкозростаючих груп населення знаходяться в найбідніших країнах, де зростання населення створює додаткові проблеми в зусиллях для подолання бідності, сприяє гендерній нерівності і погіршення охорони здоров’я та освіти», заявив заступник генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань Лу Чженьмінь.

У доповіді підтверджується, що населення світу старіє в зв’язку зі збільшенням тривалості життя і падінням рівня народжуваності. Глобальний коефіцієнт народжуваності знизився з 3,2 народжень на одну жінку в 1990 році до 2,5 народжень в 2019 році і, за прогнозами, скоротиться до 2,2 народжень до 2050 року. Згідно з доповіддю, щоб забезпечити відтворення населення і не дати його чисельності впасти, коефіцієнт народжуваності повинен бути не менше 2,1.

У період між 2019 і 2050 роком чисельність населення, за прогнозами, скоротиться на один відсоток. Населення скоротиться в 55 країнах, з яких 26 можуть побачити падіння, принаймні, на 10 відсотків. У Китаї, за словами авторів доповіді, населення скоротиться на 31,4 мільйона чоловік, або близько 2,2 відсотка в період між 2019 і 2050 роком.

Глава Відділу народонаселення повідомив на прес-конференції, що відкриває доповідь, що темпи зростання населення сповільнюються в міру поступового зниження рівня народжуваності. За його словами, це зниження зазвичай слідує за падінням рівня смертності, який спочатку спровокував зростання народжуваності.

В кінці доповіді автори відзначили, що, оскільки до кінця XXI століття ще багато часу, їх прогноз не може бути точним, так як включає безліч чинників, які неможливо передбачити. На їхню думку, пік населення Землі в 11 мільярдів чоловік може наступити раніше або пізніше 2100 року.

Читайте також:  "Центрэнерго" просит Кабмин снизить цены на газ для ТЭС "База знань"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *