Ср. Июн 26th, 2024

Як чиновник КМДА Петро Оленич захоплює Комунальне підприємство “ГІОЦ”

Петро Оленич, який очолює Департамент земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації заводить своїх людей в столичне комунальне підприємство “ГІОЦ”, що фактично є сервісом для сплати онлайн за житлово-комунальні послуги.

Тобто, виходить таке собі чиновницьке рейдерство.

У 2016-2018 роках Оленич вже був причетний до схеми з виведення 250 млн гривень з бюджету Києва.

Про це йдеться в звіті з аудиту роботи Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА від 2019-ого року.

Мова йде про програму “Електронна столиця”. Саме її мали з 2016-ого до 2018-ого року реалізувати директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров і його заступник Петро Оленич.

Проте, вони спільно провернули схему з виведення бюджетних грошей на рахунки підконтрольних підприємств.

Під час аудиту оцінювалася діяльність Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій і підлеглих йому комунальних підприємств “Інформатика”, “Київтелесервіс” і “ГІОЦ” по ефективності виконання заходів комплексної міської цільової програми “Електронна столиця” на 2015-2018 роки.

Бюджет програми становив 844,16 млн гривень.

За результатами проведених зустрічних перевірок аудиторами було встановлено ряд системних порушень і недоліків, допущених вищевказаними комунальними підприємствами при організації та виконанні заходів “Цільової програми”, які негативним чином вплинули на ефективність її виконання і призвели до неефективного, нераціонального та зайвого використання бюджетних коштів.

Зафіксовано фінансові порушення та недоліки на загальну суму 253,8 млн грн, з них призвели до втрат – 47,9 млн грн (в т.ч. втрати, що виникли в результаті неефективних операцій, 30,2 млн гривень), з ризиком втрат – 142,1 млн гривень і без ризику втрат – 63,7 млн гривень.

І наостанок, Петро Оленич у недалекому минулому був фігурантом кримінальних справ щодо присвоєння землі в Сумській області, де він очолював ГУ Держземагентства в Сумській області.

Читайте також:  Історія про одну сім'ю столичних чиновників: Декларація чоловіка

У наступному матеріалі ми розповімо, хто з подачі Петра Оленича сьогодні очолює один із профільних департаментів КМДА, та кого наш “герой” завів у керівництво комунального підприємства “ГІОЦ”.

Автор: Дмитро Троян

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *