Пт. Июл 19th, 2024

Після освоєння солодкого шматка в 81,8 млн грн бюджетних коштів, головний земельний чиновинк Києва Петро Оленич у першій половині 2020-ого року абсолютно провалив виконання Програми використання та охорони земель Києва на 2019-2021 роки.

По-перше, не розроблені плани земельно-господарського устрою окремих територій столиці, по-друге, не готовий проєкт землеустрою щодо встановлення меж Києва, по-третє, комунальні землі досі залишаються незареєстрованими в реєстрі майнових прав, по-четверте, не створений репозиторій кадастрових справ, по-п’яте, не запрацювала автоматизована інформсистема обліку та управління земельними ресурсами громади тощо.

Чиновник Оленич являє собою яскравий приклад сьогоднішнього українського посадовця при якому кошти платників податків зникають у повітрі.

Земельні схеми:

Багато цікавих речей випливає зі звіту Департаменту земельних ресурсів КМДА про стан виконання за 1 півріччя 2020-ого року міської цільової програми використання та охорони земель Києва на 2019-2021 роки .

Зі звіту стало відомо, що бюджетні кошти на виконання заходів зазначеної програми перевитрачаються, адже перейшли запланований бар’єр вдвічі – 81,8 млн, коли було заплановано на весь 2020-ий рік – 45,5 млн гривень. Варто зауважити, що з результатами картинка вимальовується відповідна: із 78-ми результативних показників – 0.

На цьому доволі неперспективному фоні Департамент земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації презентував свій здобуток №1 – це оновлення картографічних матеріалів масштабу 1: 2000 – 1: 500, на що було витрачено 4,4 млн гривень. Проте, у звіті взагалі відсутня інформація про обсяги подібної роботи та немає розуміння закінчена вона чи ні.

Земельний департамент КМДА повністю проігнорував процес реєстрації земельних ділянок комунальної власності в реєстрі майнових прав, створення сховища кадастрових справ, розробки планів земельно-господарського устрою окремих територій столиці та оцінки земель.

Читайте також:  Михаил Романенко. Криптосхематозник виртуально скупает гиперкары

Першочерговим завданням Програми використання та охорони земель Києва є завершення інвентаризації столичної землі. Це визначить землі: історико-культурного призначення, запаси землі під будівництво житла, транспортної та іншої інфраструктури, площею зелених зон і тд.

(Директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич)

Земельна реформа столиці

Київрада затвердила проєкт землеустрою щодо зміни меж міста Києва 12 грудня 2019-ого року. Даний документ розробило КП “Київський інститут земельних відносин». Ця компанія афільована директору земельного департаменту КМДА структура, що керує міським земельним кадастром Києва, саме на виконання завдань Програми використання та охорони земель Києва. Цікаво, що Київській обласній раді в погодженні цього проєкту відмовили. Плюс до всього директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич за незрозумілих причин зменшив площу Києва з 83,6 до 82,6 тис.га.

У чому суть?

Інвентаризація земель Києва – процес, який вигідно затягувати та розпилювати на ньому бюджетні кошти. А тому ця історія без гальм.

Тільки за перше півріччя 2020-ого року з бюджету виділено 76,2 млн гривень при плані в 32 млн гривень. У графі “причини невиконання” за напрямом “Розробка техдокументації із землеустрою щодо інвентаризації земель та наповнення Державного та міського земельного кадастру” лише сказано, що “обслідницькі роботи” виконані на 82,4%, “топографічно-геодезичні” – на 57,3% , а «проєктно-вишукувальні» – на 18,2%.

Влада Києва систематично затягує процес земельно-кадастрової інвентаризації. Згідно з додатком до звіту про виконання у 2018-ому році Програми соціально-економічного розвитку Києва на 2018-2020 роки, Департамент земельних ресурсів КМДА мав проінвентаризувати і внести до міського земельного кадастру дані про 89,5% загальної площі столичних земель, але впорався з цим завданням усього на 29%.

Важливо наголосити, що ще в звіті Департаменту економіки та інвестицій КМДА про виконання Програми економічного і соціального розвитку Києва за 2017-ий рік йшлося про завершення вищевказаних робіт на площі 73,0 тис. га (площа Києва становить близько 83,6 тис. га).

Читайте також:  Александр Гончаров: "Кто-либо из "слуг народа" вообще знает математику?" "База знань"

У сухому залишку можна констатувати факт повного провалу земельної реформи в Києві, за якою стоїть угруповання недобросовісних чиновників. Адже ці «державники» переживають і міністрів, і президентів, і будь-яку владу…

Більш докладно про Петра Оленича в циклі розслідувань

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *